Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 150L-es akváriumot hanyas...

Egy 150L-es akváriumot hanyas üveggel?

Figyelt kérdés
szeretnénk itthon készíteni egy 100X30X60 akváriumot
2011. okt. 23. 20:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
ő sajnos nincs 40 cm helyem mert csak 30 van
2011. okt. 24. 15:59
 12/15 A kérdező kommentje:
igen utána olvatam hogy ne az üveglapra kel ragasztani de van ithon egy 54 l es az alapján lesz elkészitve mármint a ragasztás
2011. okt. 24. 16:01
 13/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk 54 liternél még nem gond, ha alapra ragasztanak, de 100-tól már nem jó ötlet...
2011. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
? Gondolom a kérdező nem akarja berácsozni az elejét, de 100 liter felett úgy tudom ajánlott valami keret. Huszas szögvasból eg frankó kis diszkrét keret szerintem nem vészes. Egyébként pont ma csináltam egyet egy 150 literes aksinak. Nem beszélve hogy plusz tömítő felületet ad, ha nem csak úgy beleteszed az üveget, hanem átlátszó szilóval ki is nyomod. Védi az akvárium sarkait a véletlen ütéstől, hiszen ott fog repedni. Ha van vasas ismerősöd aki szépen dolgozik (vagy te magad vagy) akkor ajánlom.
2011. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem a 200 literesnél (most néztem meg) az aljára vannak rátéve az oldallapok, előszőr a két oldallap, aztán az eleje és a háta. Ez 8-as üveg és nincs merevítése 80x60x41, de ez nem gyári, ez teknősnek készült.


A 112 literesem meg 6-os üvegből úgy van, hogy az alja az nem látszik, nem az aljára vannak rárakva az oldallapok ez 80x35x40 ez gyári darab. Innen van, ez is olyan csak nagyobb. Itt megcsinálják 6-os üvegből, csak ez alacsonyabb, és ezen van egy üveg merevítés, mert túl hosszú az 1 méter, kell a tetejére egy-egy csíkot vágni. [link]

Csak mivel a tied magasabb lesz, nagyobb a víznyomás, ezért inkább 8-as üveg legyen.

2011. okt. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!