Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tartsak egy...

Milyen halakat tartsak egy kisebb, azaz 30l-es akváriumban?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy élő algaevő tartózkodik benne, mert a ramirezi pillangósügereim kipusztultak. Kérlek, olyat ajánljatok, melyekkel egy kezdő is könnyedén boldogul!
2011. okt. 24. 17:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%

Aranyhalat NEM!!


És semmilyen halat egy szem hím bettán kívül!!

2011. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Aranyhal??! Ne viccelj már... ahhoz minimum 200 liter kéne...

[link]

2011. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, vannak kisebb fajták is, nem? Nem tavi halakra gondoltam.. :(
2011. okt. 24. 21:19
 14/23 A kérdező kommentje:
A betták nem igényelnek különleges gondoskodást??
2011. okt. 24. 21:19
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Annál, amit te gondoskodásnak nevezel, biztosan különösebbet igényelnek a betták.

Nem kell neked hal szerintem, ha a sügérek legyilkolása után te még mindig csak itt vagy képes tájékozódni, ásd el magad.

Egy élő algaevő... Annak is minimum 90 liter kellene, szerencsétlen állat... Most komolyan, ha ennyire nem érdekelnek, akkor minek?

2011. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
30 literben csak pici halakat, de azt is csak pár darabot. Hím betta az látványos, nyugis hal. De egyedül? Egyedül talán túl nyugis. Én pl. marhára élvezem hogy esténként kergeti a vitorlásom. Visszatérve reméljük hogy a kérdező elfelejti a gömb akváriumban lebegő egy szem aranyhal képét.
2011. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Túl sokat nem sikerült érdemben segítenetek, csak inkább okoskodásokat olvastam. :( Pedig úgy gondoltam, hátha itt hozzászól majd valaki, aki 'hozzáértő', mert vásárlásnál nem mindig találkozik ilyennel az ember. Sokszor csak az üzlet számít, és megpróbálnak mindenféle halat a vásárlóra sózni. Hogy meglesznek együtt, aztán itthon kezdődik a 'harc', én meg sorra veszítem el a halakat..
2011. okt. 25. 10:07
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hogy hozzászóltak szakértők, pl hallgass Murr-ra ő tudja mit beszél, vagy nézd meg a díszhal infot és keress olyat aminek minimum 25 liter kell, 30 literbe nem lehet normálisan halat tartani.
2011. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az összes lehetséges hozzáértő választ megkaptad, ennél többet senkitől sem fogsz kapni.

5-6 db lágyvizet nem igénylő nano hal, Vagy 1 db. hím betta.

Ennyi lehetőséged van 30 literre.


"Sokszor csak az üzlet számít, és megpróbálnak mindenféle halat a vásárlóra sózni. "


Elméletben már megy a dolog, már csak a gyakorlatba kéne átültetni, és felismerni, ki ad hasznos választ.

Ha "érdemben" bárki mást mond az eddigieknél, az hazudik.

Ilyen egyszerű.

2011. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Aranyhalat 150 litertől tarthatsz. 30 literben csak guppit, minden egyéb fajnak kell az 50-60 liter, még a neonoknak is (fontos a hossz, legalább 60 cm), hiába picik.
2011. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!