Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal (Pterophyllum...

Kzs kérdése:

Vitorláshal (Pterophyllum scalare), Kongólazac (Phenacogrammus interruptus), és Aranygurámi (Trichogaster trichopterus) tarthatók együtt?

Figyelt kérdés
540 literes akváriumban lennének.
2011. nov. 10. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, az igényeik, habitusuk megegyezik, nem lesz gond velük. Az már más kérdés, hogy én nem így állítanám össze a csapatot. Mindegyik elég nagytestű, nem is egy biotópba tartoznak, valamint nem is használják ki az egész vízterületet.

Szerintem sokkal szebb lenne, ha egy csapat vitorlást (6db) társítanál egy csapat neonnal (vagy hasonló méretű csapathallal)(25 db), meg mondjuk páncélos harcsákkal (10 db).

De persze ez csak egyéni vélemény, a társításod jó, nem lesz vele gond.

2011. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi Murr, csak tudod az a helyzet, hogy nálam elég meleg a vízhőfok (átlagosan 28 fok szokott lenni).

Így a Neonhal (Paracheirodon innesi) szóba se jöhet, nálam "megfőnének" (sajnos "fussa" a 200E Ft-os akvárium-klímára...)

Éppenséggel a Vörös Neonhal (Paracheirodon axelrodi)nekem bejönne, de nálunk a családban mindenkinek a nagytestű díszhalak tetszenek...

----------------

Szívesen fogadok mág válaszokat! :)

2011. nov. 10. 13:05
 3/4 A kérdező kommentje:

Helyesbítek: az előbb kimaradt egy "nem" szócska, szóval ezt akartam írni:

>sajnos "nem fussa" a 200E Ft-os akvárium-klímára...<

2011. nov. 10. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

szia

a vörös neonhal melegebb vizet igényel, bírná a 28at és szebb is mint a sima neon :)

2011. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!