Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügér tapasztalatok?

Márványsügér tapasztalatok?

Figyelt kérdés
van egy 300 literes aksim és már régóta tervezem hogy veszek bele egy red tiger márványsügért és most el is jött az ideje mert hogy eddig növényes aksi volt ,de most azt megszüntettem. szóval le tudnátok írni tapasztalatokat,amire oda kell figyelni vele, etetés,mit tilos csinálni? stb.
2011. nov. 14. 21:38
 1/7 kzs ***** válasza:

Az egyik haveromnak volt, ő 550 literben tartotta, és csak ez a halfaj volt benne.

Azt mondja, hihetetlenül falánk, akkorára nőtt neki, mint egy ponty. Pulykahússal etette, és amikor leikrázott, és betette valamiért a kezét, nekirontott a hal.


Neki különben az a véleménye - mint sok más akvaristának - hogy a Márványsügérnél 500 litertől felfelé!

2011. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 20 centis korában gyönyörű mintája van és annyit eszik, mint egy macska. 25 centisen meg elkezd szürkülni, kifakulni és ronda lesz és ha el akarod majd adni, senki sem fogja elvinni ingyen sem.
2011. nov. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi hable nagyon bíztató válasz :D
2011. nov. 15. 11:29
 4/7 Gondola válasza:

Aha,szerintem nem lesz szürke,de ha az is lenne,akkor is kárpótol azzal,hogy annyira megszoknak majd téged,hogy a kezedbe is beleúsznak,ha takarítod majd az akváriumot,vagy kézből eteted őket,s nem harapnak meg.Olyan okosak,hogy szerintem az egyik legjobb halfajta,úgyhogy hajrá!Hálásak és aranyosak,s szépek is.

Amire figyelj:akárhogy rendezed be az akváriumot,ők 100%hogy át fogják rendezni,a növényeket nem igazán szeretik,s lehetőleg ne tarts túl sokat,hisz territórium védők,meg egy 300 literesbe amúgy sem lehet sokat betenni.De nézz utána pontosan,ha tényleg jól akarod őket tartani.Sok sikert:)

2011. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) és egyébként csak egyet szándékozok tartani a 300 literes aksiba úgy szerintem azért lesz neki helye bőven :)
2011. nov. 16. 10:07
 6/7 Gondola válasza:
Egyet?Azért szerintem legalább kettő kellene,mivel társas lény,ha magában tartod,akkor nem hiszem,hogy jól fogja magát érezni.Te sem szeretnéd egyedül leélni az életed gondolom.
2011. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilard88 válasza:
Sziasztok, nekem is van 2 marvanysugerem en kozos akvariumban tartom oket mas sugerekkel (Sajica, frontosa, nehany scalare es harcsak), egy 550 l akvariumban, de szerenek foglalkozni a szaporitasukkal, elkeszitettem nekik egy 200 literes akvariumot nehany to orias valisneriaval es nagyobb kovekkel. Valakinek van tapasztalata a szaporodasukkal kapcsolatosan?
2011. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!