Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen az ion cserélt víz...

Milyen az ion cserélt víz olyat honnan szerzek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 15:34
 1/6 Daphina ***** válasza:
Benzinkút:)
2011. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és azt rakhatom a halaknak ?
2011. nov. 20. 15:44
 3/6 Platypus ***** válasza:
Veszel egy csomag ioncserélő gyantát, belerakod egy vödör vízbe, és lelágyítja fél nap alatt. Így nem kell cipelni. Benzinkúton, teszkóban lehet venni kész vizet, gyantát halas boltban. De nem rakhatod csak úgy be a halaidnak, szépen lassan kell őket hozzászoktatni az új vízhez. És folyamatosan kell figyelned a vízkeménység változásait a szoktatás alatt.
2011. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és én ezt honnan tudom megállapítani h most jó e ?
2011. nov. 20. 16:29
 5/6 Platypus ***** válasza:
Veszel egy vízkeménység tesztet, és megméred. Minden vízkeménység jó valamilyen a halnak, a kérdés az, hogy megfelelő halkat tartasz-e a vizedhez. Sokkal egyszerűbb a halakat jól megválogatni, és csapvizet használni, mint ioncserélttel lágyítani.
2011. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vehetsz pl 350 Ft körül egy Neptun keménységtesztet a halas boltban.


A tescóban meg árulnak 5 literes flakon ioncserét vizet (lágy vizet) 200Ft, de azt mindig hazacipelni, macera. Régen kínlódtam vele, hozattam fel 10 flakonnal egy ismerőssel és egy ideig elég volt, aztán mikor kezdett fogyni, akkor voltam bajban, mert itt a közelben nem lehetett kapni semelyik kis közértben és itt nincs teszkó, se benzinkút. Tehát nem annyira jó dolog ez.


Ha neked mindegy milyen halat tartasz, és nincsenek különleges igényeid, akkor inkább tarts olyat ami csapvizes, azzal nincs ilyen gond. Csapvíz folyik a csapból is.


Én később vettem egy RO szűrőt, mert csináltam tengeri akváriumot is, ahhoz vettem, és az jó a kis lágyvizes halaimnak is. Ez olyan, hogy rá van kötve a csapra, az egyik végén folyik be a csapvíz, a másik végén meg lágyvíz jön ki. Csak hát nem olcsó, ez használtan volt 15 ezer. Néha szoktam méregetni NK-t és pH-t, hogy jó e még a vízminősége neki. Majd ha leromlik, akkor cserélni kell benne a szűrőbetéteket, és nem is tudom hogy egy ilyen szűrőbetét mennyibe kerül, annak nem néztem utána :)

2011. nov. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!