Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 drb 20 wattos,6400 kelvines,...

2 drb 20 wattos,6400 kelvines, novelite kompakt izzó elég lehet egy 50 literes,40 cm magass akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2011. nov. 21. 18:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A parvula szerintem is ki fog dögleni, inkább meg se vedd. Azt én bárhol láttam, mindenkinél megbarnult (co2 nélkül).


Ha mindenképp akarsz valamilyen fűfélét, akkor az Echinodorus tenellus, vagy a Lilaeopsis brasiliensis sokkal jobb, strapabíróbb.

2011. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ingyen kapom, próba cseresznye. Nem feltétlenül füvesiteni akarok, csak minél többféle növényt szeretnék, úgy, hogy úszótér is maradjon.
2011. nov. 21. 20:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem volt üveglap


ezen volt régen, ebbe talaj se volt igazából akkor még:

[link]

[link]


még ennek a 90 literesnak is a jobbfelére ráraktam, mert kevés lett volna a 2 neon bele, ami ott volt, a szélére a neon nem világított semmit, muszáj volt valamit rátenni:

[link]


Nem mondom, hogy olyan igényes növények, de legalább nem döglöttek ki. Asszem a Karolinai tündérhínár végülis elfogyott, de többi nem. A lilaoepsis füveim is még meg van azóta is. Néha áttelepítem ide-oda amoda, mikor milyen kedvem van.

2011. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azért szépek voltak alatta a növények, ha az enyém is ilyen lesz, már bőven sok.


Nem volt gond, a sima foglalat a párolgás miatt?

2011. nov. 21. 20:49
 15/19 anonim ***** válasza:
nekem 165 liter 55 cm magas és 3x11 watt kompakt izzó van és nincs gond az igénytelenebb növények megvannak szóval 2x20 watt az szerintem nagyon jó de a virágosláda helyett ajánlanám a kisebbik méretű ereszcsatornát mert a kerekített belső felülete miatt az akviba tereli a fényt és már eleve fényvisszaverő nem kell bele alufólia
2011. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nincs egy képed az aksiról? Neked is üvegtető nélkül volt?
2011. nov. 22. 10:16
 17/19 anonim ***** válasza:

ma 08:45

ha rám gondolsz akkor képpel nem tudok segíteni de nincs semmilyen tető az akváriumomon

2011. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem párolog az annyira, nem lesz semmi baja a lámpának.

A virágláda alján van két luk gyárilag, azok a lukak felülre kerülnek és ott pont kimegy a meleg (lámpa hője) és a pára is, tehát ennyiből jó.


Tényleg rossz hogy nincs rajta fényvisszaverő, de belerakhatsz egy darab alufóliát, vagy ha van ereszcsatornád és megcsinálod abból, arra is lehet 2-3 lukat fúrni és egyből kimegy a pára.


Én azért nem rakok az akváriumra tetőt, mert a tónak sincs teteje, és utálnám lemosni havonta a vízkövet az üvegtetőröl. Az üveglap azért párásodik jobban, mint a lámpa, mert az teljesen lezárja a pára útját, befülleszti az egész akváriumot, én nem szeretem, hadd szellőzzön.

Persze vannak ugrálós halak, de olyat nem veszek, vagy akkor annak lejjebb engedem a vízszintet, hogy ne ugráljon ki.

2011. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 22. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!