Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CRS / CBS nem tud kiugrani a...

CRS / CBS nem tud kiugrani a vízből?

Figyelt kérdés

Az egyik olyan nagyokat ugrik néha.


Csak 2cm-t hagytam pluszban.

Lejjebb szívjam a vizet?


2011. nov. 23. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ugyan crs meglépésről még nem hallottam, de olyanról már igen, hogy red cherry elment világot látni. Szerintem szívd lejjebb.
2011. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak így a szemem sarkából látom, hogy mint a villám, néha elviharzik az egyik. Megilyed valamitől.


Red cherry nálam régen nem lépett meg, de ezek valahogy gyorsabbak. Najó, akkor lejjebb szívom.

2011. nov. 23. 18:43
 3/9 Platypus ***** válasza:

Ilyet nem szokásuk csinálni. Lehet hogy gond van a vízzel, például elmászott a pH.

Mondjuk a 2 centiméter is elég necces, egy picit több ráférne még.

2011. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Daphina ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyet "normális körülmények között csinálnának. ezt a vízminőségre értem. Mikor cseréltél utoljára vizet......?
2011. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 napja vannak meg a garnélák.


Na igen. 5 NK és majdnem 7.5 pH


Vigyem le 4 NK és 7 pH-ra?


Nem tudom külön a ph-t levinni. Az hogy?

2011. nov. 24. 02:09
 6/9 Platypus ***** válasza:

Nekem is van pár garnélám ugyanebből az eresztésből(csak én csúnya CRS-eket kértem kísérletezésre), és még egy kicsit keményebb is a víz az akváriumomban. A pH-m viszont hét alatt van. Ioncserélt víz+ásványvíz keverékét használom, mert a csapvizemben egyáltalán nem bízom.

Nálam határozottan jól érzik magukat, az egyik be is petésedett. Szerintem rakj friss vasfát vagy ketapang (esetleg tölgy) levelet az akváriumba, az picit csökkent a pH-n és a garnélák is szeretik.

2011. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oks, rakok bele vasfát, szerintem van olyanom amit még nem nagyon használtam. Azt hiszem. De különben jól vannak. Most nem ugrálnak. Ki sincsenek fakulva. Fotóztam megint vagy 20 makrót, bár nem tudom minek...de hátha van közte jó kép, csak még nem szedtem le a gépről :)
2011. nov. 24. 15:19
 8/9 Platypus ***** válasza:
Egészen véletlenül nem a hímek ugrálnak? Mert azok totálisan megzakkannak, amikor egy csaj "tüzel".
2011. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ő nem tudom melyik a hím, mert annyira egyformák :/
2011. nov. 25. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!