Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon hibáztam?

Hal! kérdése:

Vajon hibáztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még kezdő vagyok az akvarisztikában éppen ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek. Van egy 200-es és egy 25l-es akváriumom.

[link]

[link]

A kis akvárium a Bettám kis élőhelye, amit még egy hete sincs, hogy megcsináltam neki (eddig gömb akiban volt én hülye x.X). Láthatólag jól érzi magát és nagyon életre kapott. Az lenne a kérdésem, hogy a betta mellé ilyen kis térben rakhatok egy páncélos harcsa párt és egy algaevő harcsát? A multkor mikor beraktam a bettát a nagyakiba, elég szép véfürdőt rendezett, megölte 5halamat (remélem jó a WC menyország elhunytak!), nem hittem volna, hogy a neonhalakat is megtámadja, pedig DE! A kisállatkereskedésben láttam, hogy betta sokkal kisebb akiban együtt van a neonokkal és nem bánja őket. Szóval a kérdés adott mehetnek mellé a tisztogató halaim?


a másik nagy dilemma a 200l-es (a képen nem a végleges kinézet látható, még nem jutottam el oda anyagilag, hogy teljesen az elképzeléseimnek megfelelőre csináljam), azt szeretném, ha IWAGUMI lenne belőle a későbbiek során, de amíg ez nem valósulhat meg, az ott látható fákra jávai mohát futtatnék és az aljzatra nem túl sok CO2-t igénylő füvet raknék. Szerintetek jó ötlet? Az akváriumban most 100nál is több hal van, amit tudom, hogy elnéztem éppen ezért adok el belőle max. 50et. A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy a neonjaim a víz alján úsznak? Lehet az a baj, hogy túl sokan vannak? Meddig csináljam a vízcserét, hogy nitrát tartalom csökkenjen? Kellene még több növény bele (szerintem igen és kicsit jobb elrendezésbe), szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat! Sziasztok!


2011. nov. 26. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1: Nem!


2. Kell bele több növény.

A neonok azért úsznak lent, mert halálra stresszelik magukat. Mielőtt rátérnél az Iwagumira, nem ártana visszakanyarodni , méghozzá jó sokat! Mondjuk az alapokhoz.

Hogy nem rakunk világos aljzatot neonokhoz, nem rakunk neonokat vakítóan átlátszó növénytelen vízbe, hogy nem rakunk mészkövet lágyvizes halakhoz, amik már egyébként is kemény vízben vannak, és nem tervezünk ilyen jellegű akváriumot, anélkül, hogy tisztában lennénk a halak igényeivel. Ez ugyanis így, összeegyeztethetetlen.

2011. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Nem igazán értem, pontosan mi is a kérdésed. A 25 literesbe nem rakhatsz semmit a Betta mellé, főleg hogy már korábban agresszívnak bizonyult. Egyes Betták békések minden más halfajjal, mások kevésbé, a tiéd egy kötekedős fajta. Jó helyen van ott egyedül, pláne hogy más nem is férne el.


A második akváriumodat illetően, a vízcserét minden héten kell végezni. Ha méred a nitrátot, és kiderül, hogy magas(ami ennyi hal mellett nem is nagyon lehet alacsony), akkor a megszokottnál nagyobb vízcseréket kell csinálni. Látatlanban nehéz kitalálni, mi a legjobb, de a heti 50% sem tűnik soknak ilyen esetben. A neonok mellé a mostani fehér köveket is ki kéne szedni, ezek keményítik a vizet, nem valók lágy vizet igénylő hal mellé. Iwagumiba meg pláne nem, mivel az ideális növényfejlődésnek sem tesz jót a kemény víz. A neonok félősségére jó megoldás lehet a talaj sötétre cserélése, és egy kis tőzeg a vízbe hogy teaszínű legyen. A moha jó ötlet, a fű viszont nem kevés technikát és szakértelmet kíván, meg rendes növényes talaj sem ártana.

2011. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ!
2011. nov. 26. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!