Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma reggelre az egyik Red...

Ma reggelre az egyik Red cherrym az akvárium mellett volt. Hogy lehet ez? 2 napja került be 2 db hal a nevüket nem tudom, de az eladó szerint rákok mellé lehet rakni. Lehet ők zavarták ki? Mivel nem is szoktak feljönni a felszinre.

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
pedig a garnélák ugrálósak és mindenhová elmennek. ha pl. egyszer a szűrő beszívja őket és felfedezik ott benn milyen jó, ki sem jönnek onnan... a hal hogy néz ki? mekkora az akvárium?
2011. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hal narancssárga,a hasa közepétől a farokúszóig fekete,és az összes uszonya vége fehér. pici az aksi 15 literes. 6 RC 1 törpe algaevő és 2 db ebből a halból
2011. nov. 27. 09:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg találtam a fajtát :) Rézlazac
2011. nov. 27. 09:19
 4/7 Platypus ***** válasza:
Ha 15 literes akváriumba halat raksz, akkor a kiugráló garnéla lesz a legkisebb gondod. A rézlazac valóban tartható garnélákkal, de legalább 5x ekkora helyen. Ilyen kis helyen a garnélák fászolnak minden haltól, plusz leromlik a vízminőség, mindkettő okozhatja a kiugrást. Ezen kívül halkínzás ekkora helyre halat rakni, pláne csapathalat csapat nélkül. Ez a harcsára is áll.
2011. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hóóó... hát a hal nem hiszem, hogy kikergette volna őket...

DE ez így nagyon rossz összeállítás...

először is a rézlazac rajban él, kettő az nagyon kevés, legalább 8-10 db kéne belőle, de az meg ugye nem 15 literbe. A törpe algaevő az törpe szívóharcsa lenne? Mert ha igen, akkor ő sem szereti a magányt, és mivel eléggé kényes, szerezz be mellé 2-3 társat, 3-4 darab 20 literre elmegy, de nekik meg tiszta víz kell, úgyhogy figyelj oda arra is.

És ahogy már mondtam, valószínű a garnélák csak úgy kiugrottak, mikor vetted őket, nem mondták, hogy le kell fedni az akváriumukat?

2011. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem mondták,és kifejezetten kértem,hogy olyan halat szeretnék venni,ami nano aksiban el van,és nem rajos :( Szuper...most szívem szerint elküldeném a kereskedő srácot a ......!!!
2011. nov. 27. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nézd, nekik az a dolguk, hogy eladják, nem az, hogy lebeszéljenek arról, hogy ott vásárolj, sajnos :/


én ezért nem kérdezek soha állatkereskedésben... inkább ha valami érdekel, akkor internet, vagy könyvtár... interneten is főleg forumok, mert sokszor nem úgy történnek a dolgok, ahogy az le van írva, és így mások tapasztalataiból/hibáiból én is tanulhatok.

2011. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!