Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ricciával szeretnék füvesíteni...

Ricciával szeretnék füvesíteni, de hogyan? Plusz egy-két kérdés növényekről (:

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom meg látom, hogy milyen jó megoldás alacsony fénnyel rendelkező akváriumok számára a riccia gyep. Ezt általában háló/rács alá szokták lefogatni. Hogyan oldjam meg a lefogatást ha pl. dombot szeretnék befüvesteni? Mindenhová, ahová szeretnék gyepet a rácsnak is el kell érnie?


Az baj, ha pl. az akvárium sarkaiban alig van fény? 30 literes aksiban van 20 watt halogén világítás és az nem ér el túl jól a sarkokba. Az anubias nana jól megmaradt ott, a riccia is ellenne?


Illetve tudnátok valami alacsony fényigényű növényt mondani, aminek zöld a színe? :D Mert pl. a cryptocoryne fajoknak nem tetszik a színe, talán a fodroslevelű tetszene, de az meg nagyon nagyra megnő és azt nem lehet visszavágni gondolom, vagy tévedek? A microsorium pteropus ha a fény útjába helyezem (természetesen kőre, vagy fára) akkor megmaradna?


Talajnak mit ajánlotok? A manado kicsit drága lenne, mert a dombhoz sok kell... arra lenne ötletetek mi az ami olcsó és megmagasíthatom vele a talajt?


köszönöm a válaszokat :)


2011. nov. 29. 06:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

de külföldi forumon olvastam, hogy így csinálták... és ott ráadásúl nem hálóval, hanem ráccsal... meg egyébként mi a küönbség hogy jő van alatta vagy egy másik háló? ennyi erővel mindkét esetben összenyomom...


nekem a kő azért nem jó, mert nagy területet szeretnék lefedni egyben...


a mappafedővel kapcsolatban meg: nem magyarországon élek, úgyhogy nem tudom itt megtalálom-e... nem tudsz egy képet keresni és mutatni?

2011. nov. 29. 09:33
 12/16 Daphina ***** válasza:

[link]


itt a hírhedt mappafedő

2011. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Egy 30 literesbe elég egy kis darab megfelelő lyukú halászháló is, az mégvéknyabb. Sőt, ha óvatosan bánsz vele, akkor még olyan háló is szóba jöhet, mint amibe a kivit narancsot csokták rakni. Fekete, vagy zöld. Kövekkel, tapadó korongokkal rögzíthető.

2011. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát igen a talajra rácuccozni elég macerás. Azért kell egy dombszerű lapos kő mert arra könnyű ráhajhálózni. Amúgy a szúnyoghálóval az a bal hogy szerintem túl kicsik a lyukai, és nem fér ki rajta a "hajtás".

A riccia meg nálam felúszik, ha le nem rögzítem, úgy látszik ez egy ilyen fajta. Vagy még kiderül, hogy hightech akváriumom van :D

2011. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez a riccia olyan dolog, hogy nekem elegem lett belőle.

Először vasfára tettem, a tetejére egy hálót, és alul összehúztam a hálót. Ez szépen kinőtt a hálóból (nagy fényen) és szép volt olyan 3 hónapig, de nagyon berothadt az alja, szétkaptam az egészet, lemostam a fát jól szivaccsal, barna nyál volt az egész.


Következő próbálkozás - vékony fekete szúnyoghálóból vágtam egy kört, bele tettem egy fél marék ricciát, rátettem 5-6 szem lávakövet nehezéknek és összehúztam a hálót, mint egy zsákot, csináltam ilyen golyót 7db -ot.

Lepakoltam egymás mellé. Ez olyan 1 hónap alatt teljesen jól kifüvesedett, világoszöld szőrös golyók lettek.

Ez is olyan 3 hónapig szép volt, de egyre csak nőtt, nem nyírtam le, aztán kezdett a tövénél barnulni, kivettem és ennek is berothadt a töve. Szétszedtem, elegem lett belőle és kidobtam.


Most már csak Weeping mohám van, az nagy fényen nő gyorsan, szép világos zöld, és egy szál damillal is oda lehet fogatni egy vasfához és szépen ránő. Persze ha nagyon szorosan kötöd ennek is megbarnul a töve, előszőr lehet szorosan, de majd később lazítani kell rajta, mikor már jól egybenőtt. Ez nem repked szanaszét a vízben úgy, mint a riccia, nem kell utána hálóval összeszedni a maradékot, ez egy vastag szálú moha, ami egész tömörre egybe tud nőni.


A jávai moha is jó, de azt alacsony fényre kell inkább tenni, mert nagy fényen bealgásodik, viszont az sokkal lassabban nő. Lehet ugyan tápozni és kicsit több fényt adni neki, ha vannak az akváriumban egyéb növények is amik elszívják az algák elől a táplálékot, akkor nem fog bealgásodni, de ha csak jávai mohád van önmagában, meg pl anubias társaságában, akkor arra oda kell figyelni, hogy ne kapjon túl sok fényt.


De a legszebb mohákat én mindig úgy tudtam csinálni, hogy ha beraktam a garnélák mellé, akkor lehet adni nekik sok fényt, szépen nőnek, de nem algásodnak be, ha van elég garnéla, mert azok kizabálják az algát a szálai közül.


A riccia ugyan nem fog algásodni, azzal más bajok vannak. Azt igazán legjobb ha nem kötöd sehova, csak bedobod a víz tetejére, ott lesz a legszebb, valamilyen szinten egybe tud állni, de ha hozzányúlsz könnyen szétesik és szanaszét fog repkedni a vízben.

2011. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Daphina ***** válasza:
Hable, ha nyírtad volna azt riccia-t nem barnul be.....
2011. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!