Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy medencénk. Kiskoromban...

Van egy medencénk. Kiskoromban mindig az volt a vágyam, hogy megkérem aput, hogy ne klórozza, betelepítem növénnyel teszek az aljára kavicsot és sziklákat rendesen mit egy akvárium, teszek bele halakat és majd köztük búvárkodom. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ésszel és pénzzel bármi lehetséges.
2011. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg be nem algásodik és büdösödik az egész oxigén hiján, igen.
2011. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze!!!

Sok sikert,és légyszíves küldj képet róla ha kész!

Nagyon szupi lehet,már én is gondolkodtam ilyenbe,de nincs medencénk. :S

2011. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ilyen medencéhez korszerű oxigén ellátó kell hogy ne legyen algás.Nem kevés pénzbe lenne egy mesterségesen kialakított medence természetes kis tóvá tétele.
2011. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ha van is vízforgató rendszere, azt teljesen át kéne alakítani. A halakat tartalmazó víz tisztán tartásához biológiai szűrőanyag kell, nem is kis mennyiségben. Ha meg tudod oldani, hogy a szivattyú egy szűrőanyaggal töltött hordón keresztül nyomja vissza a vizet a medencébe, akkor megoldható a dolog.
2011. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, azért önti bele a klórt állandóan, mert anélkül 1-2 hét alatt olyan szép zöld algás lesz, hogy öröm lesz nézni. Barátom apjának is van egy medencéje, ő is klórozza, én is gondoltam milyen faja lenne halakat rakni bele, de állítólag nem megoldható, pont az algásodás miatt.


Viszont van mellette egy kis kerti tó, ami olyan algás, hogy nem is zöld a víz, inkább már barna. És nem igazán látszanak benne a halak, de van az alján egy lámpa középtájt, az poén, mert este ha felkapcsoljuk, akkor látni a halakat benne, de nem fürdenék benne. Pl szedtem ki belőle növényt, akartam hazahozni, de az is olyan büdös algás szaros volt, hogy hiába mostam le, inkább hagytam a fenébe. Mégis élnek benne halak, simán. Néha frissítik a vizét, öntenek bele azért újat.

2011. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Bocs, fáradt vagyok és már írni se tudok rendesen.
2011. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen lehetséges, csak kérdés hogy apud engedi -e, meg nyáron akarják e használni
2011. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Septimius ***** válasza:

Anya férjének van egy hasonló megoldása a kertben: egy elég nagy tó, növényekkel és halakkal. Úszni is szoktunk benne. Úgy van kialakítva, hogy egy réteg vastag gumiszerű fólia, arra ment a kavics. Az algásodást úgy akadályozza meg, ahogy Platypus is írta: egy elég nagy vízszűrő éjjel-nappal csorgatja át a vizet. Ilyenkor szép tiszta a víz, de most nyáron bedöglött a szűrő, és ahogy írták, napok alatt bealgásodik! Nem olcsó mulatság, százezrekben kell gondolkodnod, de megoldható.

[link]

Valami hasonló koncepció van neki, kb. akkora, mint egy kisebb szekrény elfektetve, mert a nagyobb tavakhoz nem jók a kis teljesítményű szűrők, mivel nem tudnak elég vizet átmozgatni :S

2011. dec. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!