Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Riccia fluitensből hogyan...

Riccia fluitensből hogyan tudom kiírtani a nem kívánt csigát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy nagy adag ricciát és tele van hólyagcsigával, amit nagyon nem szeretnék az akváriumomba, szóval a csigaevő csiga illetve különböző csigaevő halak számomra nem megoldás.


Van valami mód esetleg amivel kiírthatom a növényben lévő csigákat és azok esetleges petéit még mielőtt az akváriumba kerül?


2011. dec. 4. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze. Karanténozd le először is. Sajnos a teljes csigairtásnak nem igazán van humánus módja. Csinálhatsz egy töményebb neomagnolos fürdőt (néhány százforint patikában), esetleg hypot is használhatsz, vagy a parakill és társai is jók lehetnek túladagolva.

Hát egyik sem túl szép, de máshogy nem igazán lehet egytől-egyik eltüntetni őket.

2011. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

amiket tudtam kiszedegettem kézzel (ezekkel is mit csinálok majd?!), de voltak olyan aprók, mint egy mákszem.. ezért is gondolom, hogy valószínű peték is vannak.


Esetleg még azt olvastam, hogy ecetbe is lehet tenni a növényt, nekem ez hangzott a legjobban, mert legalább természetes ellenszer... működne?

2011. dec. 4. 10:46
 3/8 Platypus ***** válasza:

Az a gond az ilyen csigairtó praktikákkal, hogy a növényt is könnyen kiirtják. A metilinkék túladagolva árt a növényeknek is, az ecet szintén. A flubendazol és a fenbendazol növénybarát megoldás, ezeket a szereket állatpatikában lehet szerezni, haszonállatok féreghajtására valók. Több napig kell áztatni benne a növényt, így a petékre is hat. A permanganát meg barátai azért nem ideálisak, mert csak rövid ideig szabad használni, ami nem megy át a peték kocsonyás burkán.


A hólyagcsiga-ellenességet nem tudom igazán átérezni, szerintem helyes kis csigák, amik abszolúte problémamentesek.

2011. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor lehet, hogy nem hólyagcsiga, de volt már ilyenem, kezdőként örültem a fejemnek az "ingyen csiga" miatt... aztán pár hét alatt annyira elszaporodtak, hogy kiírtották az egész akvárium növényzetét, és az egészet ki kellett takarítanom és előről kezdenem. Akkor kiszedtem az összes csigát, az esetleges maradék ellen pedig vettem csigaevőt, és kb. fél év után sikerült az összeset eltűntetni.
2011. dec. 4. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzávalók: fehér tálka, csipesz és rengeteg türelem.
2011. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó: az már meg volt.... de vannak benne olyan aprók is, hogy annyira szét kéne szednem a mohát, hogy később használhatlan lenne... arról nem is beszélve, hogy az esetleges petéket nem tudom így kiszedni.
2011. dec. 6. 08:18
 7/8 Platypus ***** válasza:
A csigák néhány kivétellel nem irtanak növényt. A néhány kivétel az almacsiga és a Marisa például. A véletlenül érkező hólyag és barnacsigák egészséges akváriumban nem okoznak gondot. Nekem például növényes akváriumban van nem is kevés mindkettőből, és még sose csináltak bajt. Ezek a csigák akkor szaporodnak el, ha a halakat túleteted, vagy ha a növényeid pusztulnak, és sok a bomló növényi anyag. Az egészséges növényt nem rágják meg.
2011. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem etettem túl... a külön akváriumban is csak növény volt mellettük, semmi hal, csak a csigák és kb. triplájára szaporodtak csak a növényt zabálva. Pedig a növény nem rothadt vagy hasonló.
2011. dec. 7. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!