Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék aranyhalat, de...

Szeretnék aranyhalat, de hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

Annyi féle információt olvastam már neten, hogy az nemigaz. Egyik megcáfolja a másikat, és ki tudja mennyi mindent nem is említenek. Valahol olvastam, hogy zöldséget kell nekik adni(?!). A másik meg, hogy elég nekik az aranyhalaknak szánt granulátum.


Néhány kérdés, amiről olvastam, de nem tudom a választ: mi az a mulm? Lehet kisebb akváriumban mint 100 literes aranyhalat tartani? Mikor beszélünk állatkínzásról aranyhalak esetében? Milyen növényeket lehet berakni hozzájuk amit nem esznek meg(pl anubias)? Más halakkal össze lehet rakni? Milyen betegségekre kell a legjobban odafigyelni?


Köszönöm a válaszokat! :)


2011. dec. 4. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartottam még, itt lejjebb van, hát van sokféle mutáns létezik, köztük olyan is van, ami enni se nagyon tud. Nézd kicsit lejjebb:

[link]

A sima normális aranyhal barátoméknál volt a kerti tóban. Nem tudom mit kaptak enni, nagy zsák tápot, búzát, kukoricát talán, de azért akvárium az más.


Úgy tudom 150 liter alatt nem kéne tartani, és szerintem lehet adni neki a granulátumot, de hogy kicsit változatos legyen az étrend, én biztos adnék neki élő kaját is néha.


Gondolom a tubifexet, szunyoglárvát, artemiát és a fagyasztott halkajákat is megeszi, hisz ezeket minden hal szereti.


Az anubias vastag levelű, azt elvileg nem tudja szétrágni, azaz biztos nehezebben, mint a többi vékonyabb levelű növényt.

2011. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mulm: Ürülék. Ezt el kell távolítani hetente a vízcserékkel, nem jó, ha ebben úszkálnak.

150 litertől lehet tartani őket, minimum 3 darab kell belőlük, darabonként 50 liter vizet számolj rájuk.

Erős szűrés szükséges, mondjuk 150 literre legalább 1000 liter/óra, jó, ha ez külső és belső szűrők kombinációjából jön össze.

80 liter alatt mindenféleképpen állatkínzásról beszélünk, illetve ha 1 db-ot tartasz.

Hidegvízi halak, olyan 22 foknál nem jó, ha melegebb a vizük, de igazából 10-20 fok között lenne az ideális, csak ezt szobai körülmények között nehéz összehozni.

Sok növénnyel jól elvannak, microsorium, anubias, vallisneria, cryptocoryne fajok tökéletesek, de tarthatsz velük gyorsan növő növényeket, megfelelő táplálás esetén nem zabálják le.

Etetésre főleg növényi eredetű kaja a megfelelő. Legyen egy minőségi granulátum, mellé pedig darált, forrázott zöldségekből egy mix: spenót, répa, borsó, kukorica, csalán lehet benne, nyomhatsz rá fokhagymát, összekvered és fagyasztóban tárolod. Olcsó, minőségi, tökéletes számukra.

És fontos a vízcserék betartása, a szűrés függvényében 10-30% hetente.

2011. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Karácsonyra kaptam egy 54 literes akváriumot, akkor abba ezek szerint semmilyen módon ne rakjak aranyhalakat? :'( Pedig nagyon szerettem volna. A mulmot mivel lehet kiszívatni? Arról is olvastam valahol, hogy egy gumicsőnek a végébe beleszívok, belerakom egy vödörbe, és a víz szépen folydogálni fog kifelé. Egy ilyen alkalmazásával esetleg ez megoldható?
2011. dec. 4. 17:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Még azt is hallottam, hogy a halak általában akkorára nőnek, amekkorára az életterük engedi őket. Mi ebben az igazság?
2011. dec. 4. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 54 literben semmiféleképpen nem lehet tartani. Rengeteg gyönyörű hal van, ami abba való: guppi, amandalazac, galaxy razbóra, boraras fajok például.

[link]


A leszívás valóban gumicsővel történik, ahogy leírtad, de a cső végére kell egy tölcsér is, hogy az aljzatot ne kapja fel.


Az, hogy a halak addig nőnek, amíg az akvárium engedi, igaz. Ez viszont egy olyan folyamat, ami során a hal jelentős károsodást szenved, az élettartama lecsökken akár a felénél, negyedénél is kevesebbre, valamint folyamatosan szenved. Utána már normális helyen sem nyeri vissza az egészségét. Tehát ez nem nevezhető etikus haltartási elvnek, nem szabad erre építeni a dolgot.

2011. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :) Esetleg milyen halakat ajánlotok még egy 54 literes akváriumba? Van hozzá szuper kis belső szűrő, fűtés, világítás szóval halfajok amik egy akkora akváriumba mehetnek! (Nem nagyon szeretnék szaporítani, szóval olyan halak kellenének, amik nem igazán, vagy csak ritkán szaporodnak!)
2011. dec. 4. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:

először is: a szűrés és a világítás valsz.. magyon gyenge írd le h milyen márkájúak és milyen típus (legalábbis a szűrés)

szrintam vegyén 4 törpeszívóharcsát és itt nézelődj a halakról.. válaszd ki ami neked megfelel:) [link]

2011. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. dec. 4. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
én csak egy raj vörösfejű pontylazacot tartanék, vagy egy darab hím bettát.
2011. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

abban az esetben, ha nem akarsz kötelezően nanohalakat tartani

én 54 literes akváriumban tartottam anno hím bettát 3 nősténnyel, és nem szekálta nagyon őket(csípkedni egyeltelán nem csípkedte őket, csak kergette, ezért ilyen akváriumba sok növény és búvóhely kell, de megoldható)

a betta nagyon szép hal, és lassú úszó.

A másik lehetőség a mézgurámi és a törpegurámi

[link]

[link]

2011. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!