Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tiltották be az É-i...

Christina A. kérdése:

Miért tiltották be az É-i Sarkon a nyers bálnaévést?

Figyelt kérdés

2011. dec. 4. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, talán mert kevés a bálna?
2011. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert főve,sülve lehet??Szerintem a vadászata is tilos.
2011. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy az ott élő emberek bálnazsírt meg nyers bálnát esznek, ez ott egy hagyomány és ,hogy ezt betiltották( mármint a nyers fogyasztás). Csak azt nem értem ,hogy miért? Ha régen nem ártott az embereknek most miért árt? Én a tenger szennyezetségére gondoltam, de nem vagyok biztos benne.
2011. dec. 4. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet szennyezett, csak ez így faxság, mert akkor nem csak a bálnát tiltanák be, hanem az összes rákot, halat... meg amúgy is ahhoz, hogy a tenger annyira szennyezett legyen, nagyon sok szennyeződés kell. Bálnából kevés van, inkább azért. Szusit lehet enni.
2011. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Az óceánok nagymértékű szennyezettsége ma már köztudott, az ipari termelés során keletkező vegyi hulladékok többnyire a folyókon keresztül egyenesen a tengerekbe és óceánokba kerülnek. Három, egyenként is visszafordíthatatlan egészségkárosodást okozó, mérgező kémiai anyagot mutattak ki nagy koncentrációban delfinhúsban és cethúsban - polychlorinated biphenyl (PCB), higany (Hg) és metil-higany (CH3Hg). A reprezentatív mintákban ugyanis a higany (Hg) - és a metil-higany (CH3Hg) tartalom a megengedett érték tízszerese. Csakhogy nem minden ország tudja kitermelni morális okok miatt is eme táplálékforrást, ezért nem vizsgálgatják be és nem hozzák nyilvánosságra eredményeiket az óceánokban élő többi élőlényről. Igencsak hazavágná némely ország gazdaságát, ha befészkelődne a köztudatba mennyire is mérgezőek a vadon élő növények és állatok. Ámde amit meg tenyésztenek és termesztenek azokat tudatosan nyomják tele vegyszerekkel. Mindehhez jó étvágyat!
2011. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyers bálnaevést tiltották be, hanem az élőbálna-evést. Ugyanis egyes eszkimók élve harapdálták a bálnákat ( ezzel jelentős szenvedést okozva az állatnak). Igaz a harapás helye később újranőtt, így nem érte az állatot anyagi kár. Az eszkimók arra hivatkoznak, hogy ezzel a módszerrel akár háromszor is megehetnek egy bálnát, és a bálna ma is ugyanúgy él tovább. A kérdésben az ENSZ élelmezésegészségügyi, és bálnavédő csoportja egyeztet.
2011. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!