Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így megfelelne 4-5 red...

Ez így megfelelne 4-5 red cherry garnélának?

Figyelt kérdés
20 literes akvárium belső szivacsszűrővel (ráhúztam egy harisnyát hogy ne szívja be a garnélákat), anubiasokkal, jávai és gömbmohákkal. Jbl kajával etetném őket, illetve 3 naponta cserélnék vizet. Ez így megfelelne számukra?
2011. dec. 7. 20:10
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és némi békalencse is van a víz felszínén (8 watt világítás)
2011. dec. 7. 20:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, ez így jó, csak a szaporulattal lesz gond. De viszonylag sok garnit elbír az akvárium, ha valóban figyelsz majd a vízcserékre.
2011. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, jó lesz. Tehetsz több garnélát is. A békalencsét szerintem meg szedd ki, mert úgy el tud szaporodni, hogy nem lesz semmi fény. A szivacsszűrő (a légpumpás) biztos hogy nem fogja beszívni őket. A harisnyát leveheted.

Ha lesz egy kis alga nem is kell őket gyakran etetni. Néha adhatsz neki párolt zöldséget (1 szem borsó , btokkoli, karfiol megmikrózva). De csak keveset.

2011. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben akkor szombaton veszek garnélákat (két hete jár üresen az akvárium)
2011. dec. 7. 20:30
 5/6 A kérdező kommentje:
:)
2011. dec. 7. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hagyd a békalencsét, az hatékonyan megköti a vízben lévő nitriteket és nitrátokat az jó ha van.


Annyi, hogy ha túl sok lesz, akkor mindig egy maréknyit ki kell dobni belőle, mert egy idő után elzárja a levegőzést a víz felszínén és a fényt is a többi növény elöl, de ez nem egy nap alatt fog elterjedni, kell egy hónap mire tele lesz a teteje.


Szóval ne az összeset dobd ki, hagyjál mindig benne valamennyit. Jó az nekik, szeretik.

2011. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!