Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld algás az üveg. Mit...

Zöld algás az üveg. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
112 literes akvárium, és csak 18W világításom van, Philips Aquarelle csővel...mondjuk szépen nőnek alatta a növényeim, még a vízi hortenzia is nő mint a gomba, nem győzöm osztogatni a hajtásokat, pedig annak elvileg 1W/liter kellene. Na mindegy...szóval nem tudom miért van ez. Nem körbe az egész, csak az első üveg...zöld pontalgás vagy nem tudom. Meg cserélek heti 30% vizet is, szóval nem értem...mit csináljak vele? Már annyira rá van "kövülve", hogy körömmel se tudom lekaparni. Nagyon ronda... :(
2011. dec. 18. 20:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
hát 100Ft-os boltben veszel egy szikét vagy sniccert ha úgy jobban érted mit mondok. És kiveszed a pengéjét, azzal laposan le tudod tolni az algát, lekaparni, de ezt víz alatt csináld és akkor nem fog karcolni semmit.
2011. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 misimokus15 válasza:
Nedves törlőkendővel kesztyűbe töröld le vagy valami érdes törlővel..
2011. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Apum reklámgrafikus, dekoratőr, tele van sniccerekker, mert cégtáblákat meg ilyeneket csinál. :) Van letolópengénk, majd azzal kipróbálom. :) Annak legalább már megvan a megfelelő dőlési szöge is, mert ugye amikor kirakatról vagy valamiről kell letolni a ragasztást, azt se karcolhatja meg...és persze víz alatt csinálom, hisz működő akváriumról van szó. :)
2011. dec. 18. 21:25
 14/18 Platypus ***** válasza:
Már láttam olyat, hogy valaki sima eldobható borotvával szedte le az algát. Kb. 500 Ft egy pengés algakaparó, ami egy műanyag foglalat a pengének+nyél, így nem szeleteli fel magát az ember.
2011. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sniccer penge jobb mint az üvegkaparó.

Pont mert nincs nyele és kézzel jobban érzed, hogy mit csinálsz.


A tengeri akváriumot kb havonta egyszer vakargatom vele itt-ott, mert valamiért az üveg állandóan algás lesz. Lehet, hogy nem a legtutibb a fény hozzá, és azért. Sőt azon még más is szokott lenni, kis csigák vagy planáriák illetve valamilyen fehér pöttyök jelennek meg az üvegen néha. Ezek mintha kis mészvázas valamik lennének. Nagyon kemények és erősen tapadnak az üveghez. És semmi mással nem tudnám levakarni, de sniccer pengéjével simán le lehet. Azon még nem karcoltam össze az üveget.


Egyszer régebben viszont egy másik kisebb akváriumban szedtem le az algát úgy, hogy félig le volt szívva a víz, és annak a hátulját totál összekarcoltam. Ezért mondtam csak hogy legyen benne víz.

2011. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor így fogom csinálni! :)
2011. dec. 19. 09:00
 17/18 anonim ***** válasza:

A tüneti kezeléseken túl, érdemes gondot fordítani a kiváltó okra is.

A szűrést mindenképpen rendbe kell tenni, ez így nagyon kevés.

Az aquarelle az egyik legsikeresebben algásító cső.

Ki kéne cserélni jóval alacsonyabb színhőmérsékletűre. Nem lesz olyan rideg kékes fény, azt nagyon szeretik az algák.

Viszont 2 cső kéne, még akkor is, ha nincs olyan extra fényigényes növényed, vagy nem használod mindkettőt egyforma ideig. Pl. egy növényes, meg egy napfényes, de mindkettőnél tartózkodj a szélsőségektől.

Éjszaka levegőztess kicsit jobban, jól hullámozzon a vízfelszín. Használj easy carbot, és az aljzatba ültetett növényeket inkább gyökértápokkal tápozd, ne folyékonnyal.

2011. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálam is eléggé algásodik az üveg. Én egyszerűen benyúlok dörzsis szivaccsal és letörlöm a frontüveget, azt jóvan. Kéthetente ennyi stressztől nem lesz bajuk a halaknak.
2011. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!