Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon csipkedős két aranyhala...

Nagyon csipkedős két aranyhalam, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Vettem két aranyhalat a 150 l-es akváriumomba, amik azóta teljesen vadan viselkednek. Minden halam teljesen normális, ők viszont bántják a többit, idegesen úszkálnak fel és alá, most már 2 hete. Külön kellet tennem őket mert a többit is elkezdték nagyon durván űzni és csipkedni. Van-e valakinek valamilyen ötlete mi lehet az ok, illetve mit tehetek vdelük
2011. dec. 19. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért lehet, mert kevesen vannak, nincs kit "piszkálni". Az ajánlott 3-4 db tartása, mert ilyenkor csak egymással játszanak, szerintem. [link]

itt is 3-4 példányt ír.

Amúgy milyen halak vannak még mellettük?

Nem lehet hogy meleg a víz nekik?

2011. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csaupán annyi az oka, hogy teljesen másak az igényeik, az aranyhalak hidegvíziek és nem tarthatóak társas akváriumban.

Milyen halakkal zártad össze szegényeket?

2011. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rajtuk kívül 3 aranyhalam van, 1 nagy és két kicsi (összesen 5), van pár gurámi rajhalak, 3 harcsa. Csak ez a két aranyhal viselkedik ilyen furán és most már 5 éve van aranyhalam ilyet nem tapasztaltam. Tulajdonképpen a többi aranyhalat zaklatják, szabályosan űzik őket. először betegségre gyanakodtam a többi aranyhalon, de nincs semmi bajuk.
2011. dec. 20. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:
te atya ég!!!!! a gurámik legalább 25 fokban érzik jól magukat, ami az aranyhalnak majd hogy hőguta.
2011. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
23-24 fokon tartottam mindig az akvárium vizét, de már legalább 5 éve, eddig soha nem volt semmi gond a halaimmal. elég sok akvaristával konzultáltam... Most már két napja elkülönítettem a két halat egy másik akváriumba, ott is uagynúgy őrülten úsztak fel és alá, jelenleg úgy néz ki mintha nyugodtabbak lennének. De majd elválik ha visszateszem a többihez. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2011. dec. 21. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!