Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak még mindig...

Mit csináljak még mindig ecset alga (már próbáltam ki dolgokat)?

Figyelt kérdés
Le volt takarva az akváriumom 5 napig semmi nem lett vele addig csinálva 1× fagyasztott halkaját dobtam be és ennyi. De annyi változás van, hogy kicsit világosabb lett az alga vége. ez már végre valami jó jel? De ma vettem bele 2repülő rókát (Állítolag majd azok megeszik) de hát még akkorák mint egy) Pink dánió. Mit várjak tőlük. ma cseréltem vizet és megint le takartam a 2 hallal. Mire számíthatok végre 5 nap múlva ?
2011. dec. 27. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az egész nagy akváriumot leszívtam, aljzatot forróvízben átmostam, az akváriumot ecettel kimostam és szárazra töröltem, a növényeket hypós vízbe lógattam, aztán átmostam rendes vízzel is.


A halakat külön raktam egy üres akviba, a saját vizükbe, sötétbe, majd másnap csináltam egy fél vízcserét benne.


Az eredeti nagy akváriumba a külső szűrőt feltöltöttem aktiv szénnel, és a neon csövek egy részét is lecseréltem sima konyhai 2700 K-s neonra. Aztán a talajt vissza, és teljesen új vizet raktam bele, a növényeket vissza ástam, 5 napot járattam így, aztán a halakat lassanként áthalásztam bele. Az aktiv szén össz kb 2 hétig volt benne, utána kiszedtem és lecseréltem új siporaxra.


Egy hét mulva akarok venni új 6500K-s neonokat, 2-3 db-ot, mert a régi az tuti nagyon rossz már. Hagen flora glo csöveket már vettem 2 hete újat. Mert ebbe sok cső kell.

2011. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és azt akarom mondani, így most nincs algám, egy szál sem.
2011. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 2 darab repülő róka nem nagyon szakad bele a melóba. Ha minden növényt ki szedek ami algát azzal javítok a helyzeten esetleg el fog tűnni ?Meg veszek bele sera algovec-t segíteni fog vagy tudtok valami mást ajánlani ? És mivel tudom meg akadájozni, hogy elő jöjjön ? (Féltem a másik aksimat)
2011. dec. 27. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát próbáld meg. Nem tudom, szerintem segíthet az algovec, csak sérülnek tőle a növények is, mondjuk a hypótol is megcsoffadnak, de 3 hét alatt helyrejönnek. Hát nem tudom melyik a jobb..
2011. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!