Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az egyik molli lent van az aljzaton, alig-alig mozog és nem evett még semmit. Nem tudjátok, hogy esetleg ez mitől lehet? Szerintünk nőstény, ha változtat valamin ez a megállapítás. Az akvárium ma 5napja működik, és tegnap telepítettük be a növényeket meg 8neont, 2 plattit meg 2 mollit.Az egyik mollinak ilyen villás farka van nemtudom szerintem az a hím.. de lehet nem:| na mindegy a kerekített uszonyú nem csinál semmit, még nem is evett,a többiek meg zabálnak rendesen.:(

2011. dec. 28. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl hamar raktad bele a halakat! Legalább 2 hete üzemelő akváriumba vehetsz csak halakat mert ennyi idő kell a biológiai egyensúly kialakulásához. Most már nem tehetsz semmit csak várhatsz és örülhetsz, ha a többi túléli. És hány literes az akvárium?
2011. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem raktuk bele hamar, vagyis.. 2-3 napot vártunk, hogy beálljon a víz, meg melegedjen, meg szűrő, meg cucc..meg minden, és a többi halnak semmi baja, mert ők úszkálnak rendesen, meg a molli másik párja is úszik, nincs semmi baja, eszik is, csak a másik nem..mert ugye 2 mollink van..54literes az akvárium:)
2011. dec. 28. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:

1. ott kezdjük h ez az akvárium túl kicsi nekik


2. plati társas hal 100 literre minimum 10-12 darab


[link]


molly szintén


[link]


Neonok kis méretűk ellenére, szeretik a nagyobb úszóteret min 90 literre 10-14 darab !


Ha SIMA neonról beszélünk!


[link]


Nálad nem túl fényes a helyzet, az egyed szám is kevés a halakból, hely is kevés! :((


Ahogy fölöttem írták, a biológia egyensly kialakulásház MINIMUM 2 hét kell, de egyébként 3-4 hetet ír, azt nem tartja be senki, de még 2 hetet se nagyon.. útána meg csodálkozik ha halak szépen lassan elpusztulnak..

2011. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az említetteken felül (tehát a kicsi hely, a túltelepítés és a türelmetlenség) még megfázás és bármilyen betegség is lehet, illetve lesz is. A tünetek alapján lehet ez bélgyulladás vagy bársonybetegség is akár, így nem lehet tudni. Gondolom nincs felszerelt karanténmedencéd, úgyhogy nem sok mindent tudok tanácsolni, ez így sakk-matt...
2011. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hihihh ***** válasza:
Nem feltétlenül.... Azén molly-m is ilyen volt. Semmi baja mostmár. Szerintem csak furcsa neki még a környezet. várj még 1 hetet és majd meglátjuk mi lesz vele...
2011. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!