Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne kiirtani a...

Hogy lehetne kiirtani a csigákat az akváriumomból?

Figyelt kérdés
Gyraulus acronicus -ról van szó, csak az a gond, hogy van red cherry és amano garnélám is. Ha jól tudom a csigairtó szerek veszélyesek a garnélákra, viszont annyi a csiga, hogy más eredményes módszert nem tudok elképzelni.
2011. dec. 30. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát de mért nem tudod kiszedni a csigákat a kezeddel?

10 perc alatt kiszedegethetnéd és már nem látnál egyet sem. 2 hónap mulva meg megint kiszedsz párat.


Amit meg kivettél és nem kell, azt berakod egy műanyagdobozba, és odaadod valakinek, vagy lehúzod a wc-n.

2011. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És az is biztos, hogy túl sokat etetsz ha ennyi csigád van, azok csak akkor szaporodnak tömegével, ha dúskálnak a kajában.
2011. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 zsoka79 ***** válasza:
Hable-nak igaza van. túl sokat etetsz. De azért lenne egy kérdésem. Minek tetted bele ha ennyire zavarnak a csigák. Tanácsom, etess kevesebbet, és vegyél valami olyan élőlényt ami megeszi a maradék kaját amit a halak már nem találnak. Pl. Páncélos harcsa vagy garnéla. Egyébként azok a szemét csigák nálam mindig meg szokták enni az algákat és a maradék kaját ha marad nekik és elég gyorsak a garnéláknál.
2011. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem direkt raktam bele, hanem valamelyik nővényemmel érkeztek. Azért nem szedegetem ki, mert az 1-2 mm-es csigákat szerintem másnak sincs kedve csipesszel kiszedni egyesével. Nem vonom kétségbe a hasznosságukat, de sajnos nagyon rontják az akvárium képét és nem mellesleg szennyezik a vizet.


Meg kell próbálnom kevesebbet etetni.

2011. dec. 31. 10:19
 15/16 anonim ***** válasza:
Abszolút nem valók az akváriumba. De ha lusta vagy kézzel kiszedni a nagyját, meg is érdemled.
2012. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A mi botiánk egy 40 literes akváriumban van, kis akváriumban nem fog nagyra noni.
2012. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!