Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pióca van az akváriumomban. Baj?

Pióca van az akváriumomban. Baj?

Figyelt kérdés

A Dunáról gyűjtöttem kavicsot, amikor ősszel létesítettem az akváriumot, és nem forráztam le a köveket, csak lemostam és beraktam az akváriumba. Nemrég vettem észre, hogy egy pióca is jött a szállítmánnyal, eddig legalábbis mindig csak egyet láttam.

A halakat nem bántja, engem nem zavar, hogy itt van, csak az érdekelne, van-e valami ok, ami ellene szól? Majd megpróbálom becserkészni és kiszedni, de többnyire a kövek közt bujkál, és úgyszólván lehetetlen meglepni, nagyon kis szemfüles. Ezért nem akarom kipakolni az egész akváriumot, ha nem nagyon muszáj. Vagy az?

Vélemény?


2012. jan. 6. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te, hogy mivel táplálkozik egy pióca? Vérszívó paraziták vagy ragadozó férgek. Más alternatíva nincs. Szerinted ha szépen megkéred, elvegetál magának a halaidat békén hagyva?
2012. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni amit az első..Én kivenném a piócát,mert ő nem fog más étlapra átállni..
2012. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem, orvosi pióca, aki csak melegvérű állatok vérét szívja. A halpióca és a lópióca bármit megeszik, a csigától felfelé, de ő pont nem.
2012. jan. 6. 08:35
 4/11 A kérdező kommentje:

Nah, pont most sikerült levadásznom a kis drágát, a halaim cseszegették, ő meg menekült. Kivittem a kerti tóba, szegény jó eséllyel beledöglik, hogy a 23 fokos vízből 3 fokosba került, de ha mégsem, ott engem igazán nem zavar.

Köszönöm a hozzászólásokat!

2012. jan. 6. 08:54
 5/11 anonim ***** válasza:
:) A legaranyosabb kérdés eddig,és komolyan:)))
2012. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ömmm, nem hiszem, hogy ez bóknak vehetem, de sebaj. :)


A gerinceseket amúgy is túlbecsülik. Mintha egy nyeregképző gyűrűsféreg nem lehetne cuki a maga nemében.

2012. jan. 6. 09:02
 7/11 anonim ***** válasza:
de tényleg vedd bóknak:) nem tudom miért,de tökre aranyosan fogalmazol:D:D:D
2012. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom velük, gyerekkoromban rengeteget fogdostam össze, még véráldozatot is vállaltam értük:) Viszont nem akváriumba való, mert ha a halakkal nem is tudna táplálkozni, akkor meg elpusztulna. Egyébként tud, én sajnos élő kárászokkal etettem őket gyerekkoromban, alaposan kiszívták szegényeket. A kerti tóba sem tetem volna bele, mert mostmár nem lógathatod bele nyugodtan a lábadat (bár nem halsz éppen bele, ha rádcuppan), kutyát/macskát/gyereket is meg fogja támadni. Na de te tudod, ha nem zavar, akkor engem sem.
2012. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:

Gyerekkoromban buktam a piócákra. Olyan érdekesek és szép színes vonalak vannak rajtuk. Anyám nagyon örült neki, amikor egy befőttesüvegnyi piócával állítottam be, hogy meghoztam az új kisállataim.


És saját tapasztalat alapján, a piócák élelmes állatok. Ha éhesek, nem nagyon érdekli őket, mit mond róluk a nagykönyv. Még a nyers húskockát is elfogadták. Jól tetted, hogy kipecáztad, és maradj készenlétben, mert előkerülhet több is. Valószínűleg petét hoztál be, amiből több is kikelhetett.

2012. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó, majd figyelek. A kerti tóban már annyi minden jószág van, hogy eggyel több pióca nem oszt, nem szoroz, eddig is volt benne (bár hogy mit ettek, rejtély... és ha rácuppan nyáron a lábamra, én ugyan nem sajnálom tőle), de akkor az akváriumot megpróbálom nadálytalanítani.

Jó még, hogy nem valami óriás lesőharcsa kelt ki nekem a behurcolt petéből... :P

2012. jan. 6. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!