Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sokcsíkú törpe hegyicsík...

A sokcsíkú törpe hegyicsík milyen halakkal tartható együtt?

Figyelt kérdés
Mit eszik? Mivel szaporodik? Mennyit lehet 50l-ben tartani? Békés hal? Mekkorára nő? Előre is köszönöm a válaszokat:)
2012. jan. 8. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenevő; nem válogatós, élő és fagyasztott eleségeket és száraz tápokat is szívesen fogyaszt.Szaporítása Akváriumban még nem volt sikeres. 50 literre 5-6 darab.Békés hal, jól együtt tartható más békés pontyfélékkel, amelyek a víz felső rétegeiben úsznak.Testhossza 3,5 cm.Ezek a csíkhalak érzékenyek a friss vízre, ezért csak beállt vizű akváriumba telepítsük őket.Akváriumukat sűrűn ültessük be növényekkel, de a világítás ne legyen túl erős, vagy telepítsünk vízfelszínen úszó növényeket is. Aljzatnak használhatunk homokot, vagy apró szemű kavicsot. A vízmozgás ne legyen erős.
2012. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké. köszi
2012. jan. 8. 13:38
 3/3 anonim válasza:

Most szereztem be ilyen halakat, baromi jópofák nagyon, nálam a víz felső 20-30 centijében úszkálnak, és a háttérről meg a növényekről legelik az algákat (pedig azt nem is írták hogy algaevő). Abszolót békés, én úgy látom hogy nem stresszes hal, ha a ramirezijeim odacsípnek akkor odébbúszik de nem hatja meg nagyon. Egyébként ramirezin kívül sziámi algaevők neonhalak és vörösorrú torpedómárnák közt van.

Szereti az árnyékos részeket és szeret háton úszva legelni a levelek aljáról (bár ott nem tudom mit talál), nálam az aljzatig szinte soha nem úsznak le.

4 centire nő meg, de vékony testű ezért még a neonhalaknál is kisebb testű hal, nagyobb ragadozó halak esetleg kajának nézhetik.

2013. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!