Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a tapasztalat a Marsilea-val?

Mi a tapasztalat a Marsilea-val?

Figyelt kérdés
milyen gyorsan nő,mennyire igényes stb?
2012. jan. 9. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben a Marsilea quadrifolia-ra gondolsz azt van, aki csak "vízi, négllevelű lóherének", mások marsiliának nevezik. Könnyű felismemi, mert a viszonylag alacsony, 6-10 cm-re fejlődő növényke "levélkéi" valóban a lóherére emlékeztetnek, jóllehet ahhoz semmi köze nincs. Ha kevés a fény, megnyúlik és csak 1-2 levelet fejleszt. Különösen a hazai, hideg vizű akváriumokban érzi jól magát. Az igen meleg vizeket kevésbé tűri, és hogy levélképződményei szépen megmaradjanak, tápdús talajt kíván. Gyökértőosztással könnyen szaporítható. Sötétzöld leveleivel kedves akváriumi növény.
2012. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Szerintem a Marsilea hirsutára gondolt.


Nem túl igényes, de közepes fény és tápozás alatt elég lassan nő. Úgy hetente jön új levél egy szárról. A víz alatti hajtásai nem négylevelűek, hanem pici kis korongok egy rövid száron.

2012. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hirsutának kis sötétzöld (fejjel lefelé) csepp alakú levelei vannak. Ha jó erősen megvilágítod daylight izzóval akkor azért aránylag gyorsan nő, de alacsony fényen tényleg lassan.


Nekem már egész sok van belőle, de még nem igazán sűrű. Először felszabdaltam a gyökerét sok kis darabra, utána meg egy csíkban kezdett futni oldalra. Azért szeretem, mert ez nem fölfelé nő, hanem oldal irányban terjed és majd az egész akvárium tele lesz vele. Persze lehet, hogy még várhatok egy évet mire normálisan besűrűsödik.

2012. jan. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!