Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halt meg a redem?

Mitől halt meg a redem?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban tegnap volt vízcsere.Ma az egyik kis garnélám megdöglött. Víz minőségének elvileg jónak kellene lennie. Szerintem nem a vízcserétől van, mert akkor már tegnap megdöglött volna szegény. Máskor is történt már ilyen. Tünete: Elkezd fehéredni has vagy nyaki részen, majd az egész garnéla kifehéredik. Lehet, hogy nem sikerült levedlenie a páncélt?
2012. jan. 17. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálam is fordult már elő ilyen vízcsere után, mondjuk már régebben, mostanában nem.

Milyen gyakran és hány % vizet cserélsz? Talán hirtelen nekik a változás, lehet, hogy kisebb adagokra kellene bontani.

2012. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lehet.eddig 30litert cseréltem,most kivételesen 40et, lehet attól volt
2012. jan. 17. 11:57
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként heti kb 33%
2012. jan. 17. 11:58
 4/9 Platypus ***** válasza:
A garnélák fehéredése drasztikus vízminőség változásra utal, és itt minőség alatt a keménységet, pH-t és a TDS-t értem. Valami nagyon elmászott az akváriumodban két vízcsere között. Nem ártana rendszeresen figyelni a keménységet és a pH-t.
2012. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az a DTS?
2012. jan. 17. 13:01
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%
Total Dissolved Solids, azaz összes oldott anyag. Ez kemény vízben nagyjából megfelel a vízkeménységnek. A TDS alapvetően meghatározza a víz ozmotikus koncentrációját, ami pedig azt, hogy a külső víz mennyire erősen törekszik befelé diffúzióval az állatok testébe. Minél kisebb a TDS, annál nagyobb mértékben áramlik befelé a víz, és annál erősebb veseműködésre van szükség a hatás ellensúlyozására. Tehát ha hirtelen kisebb lesz a TDS(mondjuk lágyabb lesz a víz), akkor a vesének nagyobb munkát kell végeznie, ami nem mindig sikerül. Ilyenkor extra víz kerül az állatok szervezetébe, ami halálos.
2012. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig csapvíz van benne és csapvízzel cseréltem ki.Nem tudok róla hogy bármi keményítené a vizet.
2012. jan. 17. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen aljzatod, berendezésed van?
2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bazalt zúzalék,külső
2012. jan. 21. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!