Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? SÜRGŐS!

Mit tegyek? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Este nem tudok aludnia szűrőtől mert zúg mit csináljak hogy ne zúgjon máshova nem tudom rakni mivel 2 szobás panelban lakom.Valami ötlet a zúgás ellen?
2012. jan. 18. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én már hallottam a tv-ben, hogy a vekker órát olyan tojásos tálca kockába rakták és kicsit halkabban kattogott.

Elkészítés:Tojásos tálca (olyan amin a 30 tojást árulják)

Ragasztó

Vágdd szükséges lapokra a papírt és csinálj belőle kockát úgy hogy egy oldalt kihagysz hogy belerakhasd a motort és leragasztod.Vagy lehet ajtót is csinálni .Olyan kockára értem hogy úgy nézzen ki mint egy szoba. Tudod a belseje ürges.

Remélem lehetett valamennyire követni.

2012. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
Ha a szűrő gumi tapadókoronggal van rögzítve akkor nem kéne hogy zúgjon. Az oka általában az, hogy közvetlenül hozzáér az üveghez. Esetleg még lehet hogy nagyon vízköves a rotor környéke, akkor ki kell ecetezni. Pontosan milyen szűrő?
2012. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Milyen szűrő? Maga a szerkezet hangos? Csak a vízbe lógatva, úgy hogy semmihez nem ér, úgy is hangos?

2. Ha porlaszt be levegőt, azt szüntesd meg. Elég, ha a felszínt fodrozza.

3. Ellenőrizd, hogy a vezeték ne érjen a tetőhöz.

4. Ellenőrizd a tetőt, üveget, hogy nem az rezeg-e.

5. Nézd meg, hogy csak a tappancsokkal ér-e az akvárium oldalához, vagy valamilyen műanyag rész is.

6. Esetleg cseréld ki a rotort, lehet az kopott el, ha régen nem volt hangos.


Nálam amúgy a fejem mellett van az akvárium, 2 szűrő szűri, és egyáltalán nincs hangjuk, még halk zúgás vagy csobogás sem. Engem is zavarna, ha bármi hangja lenne.

2012. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szűrőm ilyen: [link]
2012. jan. 18. 15:37
 5/11 Platypus ***** válasza:
Van még egy tippem. Ez elvileg egy egy éves szűrő, ez pont elég idő arra, hogy a tapadókorongok kővé váljanak. Ha az anyaguk már túl merev, akkor nem képesek elnyelni a rezgéseket. Halasnál lehet új készletet venni.
2012. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ezek a korongok nem negyon tapadnak és most lesz nyáron 2 éves.
2012. jan. 18. 15:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Én úgy hallom hogy a motorja zúg.
2012. jan. 18. 15:46
 8/11 Platypus ***** válasza:
Előfordulhat hogy megadta magát. A resun egy elég gagyi kínai márka, kinézem belőle hogy a nem rendeltetésszerű használatban tönkrement. Mert folyamatos üzemelésre vannak tervezve, nem ki-be kapcsolgatásra. Ha az ecetezés meg a motortér tisztítása sem segít, akkor jobb lenne újat venned. Az Aquael fan mini hasonló vízforgatású és elég olcsó szerkezet. Nekem van egy pár. A legöregebb talán 6 éves és hangtalanok ha nincs rajtuk a boborékoztató feltét.
2012. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem víz köves a rotor környéke de raktam oda ecetet és kimostam de még mindig zúg. Újat csak akkort vehetek ha ez elromlik.Hogy rontsam ek úgy hogy ne látszódjon az idegen kezűség.
2012. jan. 18. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, ha kiveszed az akváriumból és úgy járatod legalább fél óráig a levegőn, leég a motorja és nem működik tovább. Bár elég furcsa, hogy el kell rontanod a szűrőt azért, hogy lehessen egy normális, de ha már szükség van rá, egy próbát megér.
2012. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!