Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízelőkészítőt tegyek...

Milyen vízelőkészítőt tegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy 54l akvárium szettet, melybe ajándékba volt tetra fajtájú vízelőkészítő pontosan 4db(aqua safe,nitrate minus,crystal water,pleco multi wafers)..és az lenne a kérdésem,hogy ezeket egyszerre beletehettem az akváriumba?nem lesz semmi gond vele? korábban kisebb akváriumom volt,melybe antiklórt és metilinkéket használtam! a tetrával együttesen ezeket is alkalmazhatom?? minnél fontosabb lenne,hogy be tudjam üzemelni az akváriumot :) köszönöm előre a válaszokat!!!
2012. jan. 19. 22:40
 1/2 Platypus ***** válasza:
Ezek közül egyedül az aqua safe vízelőkészítő, ezt add a cserevízhez minden alkalommal mielőtt az akváriumba öntenéd. Ez megfelel az antiklórnak, csak sokkal több annál. A nitrate minus, na ez egy kérdéses lötty, inkább vizet cserélj hetente, az egy bevált módszer nitrátmentesítésre. A Crystal water alumínumsókat tartalmaz, a kis lebegő szennyeződéseket csapja össze, de ennek a szerepét a perlonvatta is ellátja egy szűrőben. Meg eleve csak akkor kell ha zavaros a víz. Én nem öntenék fölösleges fémsókat az akváriumba. A pleco wafer meg egy haleleség algaevőknek. A metilinkék használata egészséges akváriumban szigorúan tilos, ez egy erős gyógyszer baktériumos fertőzésekre.
2012. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hetente amikor cserélem az akvárium felét akkor, mielőtt beleönteném tehettek a vödörbe aqva safet minden héten?és amint megcsinálom tehettem is az akváriumba a halakhoz vagy hagyjam állni?(kb. mennyi ideig)Köszönöm a válaszodat!!
2012. jan. 20. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!