Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkorát tud harapni egy...

Mekkorát tud harapni egy márványsügér?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy állatboltba ahol láttam egy szép nagy olyan 38-40 cm körüli márványsügért és kérdeztem róla pár dolgot ... és azt mondta az eladó ,hogy egy kifejlett márványsügér képes elroppantani az ember ujját ha komolyan nekimegy,igaz ez ? nem akarok ilyen halat bár nagyon tetszik de egyenlőre nem tudnék neki 300 literes aksit biztosítani.
2012. jan. 24. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nagy szája van, én nem láttam hogy lennének fogai.

Egy ilyenem volt, de csak 20 centisre nőtt, aztán eladtam.

Nem volt neki sem elég helye nálam. És ja ingyen adtam el, nehezen, mert nem kellett senkinek. Mindegy, szóval úgy nyúltam a vízbe, hogy ő mindig a máik oldalon volt és figyeltem, nehogy neki rontson a kezemnek. Elég gyors különben. Volt hogy adtam neki élő halat is enni.

Nyugiban volt, lesett a sarokban, aztán hirtelen megindult és mikor közel volt a kis hal, akkor beszívta a szájába. Ez volt a taktikája neki.

[link]

Bár a kezemnek sosem próbált nekirontani, mert szerintem látta hogy nagyobb vagyok nála. Azért nem olyan hülye. Nagyon okos hal volt. Olyan volt, mint egy kutya. Játszott is. Mindennap átrendezte az akváriumot, és mindig új növényt, vagy műnövényt kapott játszani, mert tulajképp a növényeket tőből kitépte, hiába ástam el, és vitte a szájába, ide-oda, csinált magának kis fészket aztán oda bebújt mögé és onnan lesett kifelé. Néha még a talajt is kiásta, nagy gödröket ásott bele.

2012. jan. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De egyébként 20 centisen kb annyit evett már, mint egy macska. Ha nem tartottam volna ilyet, akkor el sem hittem volna, hogy mennyit képes enni.
2012. jan. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagy csipesszel etettem egyébként fagyi hallal.

A tubifexet és a szunyoglárvát nem ette meg, azzal csak rumlit csinált. Beszívta, aztán kiköpte szanaszét a vízbe.

És akkor leszívócsővel kellett kiporszívóznom, hogy ne legyen olyan undi az akváriuma.

2012. jan. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Szerintem 300 literben nem lehet normálisan ezt a fajt tartani. Falánk és magas fehérjetartalmú kaját igényel = hatalmas ammónia és nitrátterhelés van az akváriumban. Inkább a duplája kéne méretben, és még így is egészségtelenül gyakran kell vizet cserélni. Nem véletlenül vannak ennek a fajnak gyakori típusbetegségei, mint a lyuk a fejen. Nem a márványsügér érzékeny rá, hanem sokan próbálkoznak kis költségvetéssel összedobni az akváriumát aminek a rossz vízminőség az eredménye.
2012. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Naigen. És pl elég sok oxigénre is szüksége van.

Ha fulladozik nem megy föl levegőt venni, csak lent fújtat erősebben a víz alatt.


Tegyük fel van egy levegőztető, ami fújja be neki az oxigént. De ha áramszünet van 4-5 órán át, akkor egy 300 literesben tutira meghal, mert nem elég nagy a vízmennyiség neki ahhoz, hogy pillanatok alatt ne fogyassza el belőle az összes oxigént.

2012. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha foglalkozva van vele nemhogy megharap de még a kezdből is fog enni. Én tartok márványsügereket esküszöm nektek megismernek ha az aksi előtt vagyok. Pitiznek kajáért. Soha még véletlenül sem haraptak meg!
2012. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, nekem sem tűnt igazán vadállatnak. Mármint velem szemben rendes volt mindig, csak én nem mertem kézből etetni, de sokszor gondoltam, hogy meg kéne simizni az oldalát, mert olyan aranyosan nézett.
2012. febr. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, hogy el tud törni egy ujjat. Viszont semmivel se kellemesebb az, hogy véresre tudja marcangolni, akár a bőrt is le tudja tépni. Nekem nincs márványom, de van egy 20 centis citromsügérem, aki rengetegszer sebezte ki az ujjam. Elég nagy sebet tud hagyni. Foga nincs, de éles lemezek vannak a szájában. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a barátjának úgy kellett visszavarrni a bőrt a citromsügére után. Nem tudom igaz-e, de ha igen, akkor egy márvány csak rosszabb lehet. De a csonttörés már túlzás.
2012. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vicces de a Márvány nem tud harapni! Szegény pl: a citromsügér vagy az arany akara (rivulatus) simán lenyomja. Hatalmasra nőnek sokat esznek de nem tudnak harapni. Az evolúció a vizbe eső férgek bogarak elnyelésére alakított a szájukat olyan kis pelikánok hatalmas száj és elnyel mindent kishalat is de mindig alulról sikeresebb azért van alsó állású szája. Nálam akár kézből is eszik még véletlenül sem harapna meg nagyon okos. Nem is tudna megharapni erősen de nem is akar vigyáz rám. A rivulatus azért keményebb szájú meg is harapja szegény márványt aki tart is tőle pedig 1,5 x akkora mint az rivu.
2012. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!