Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigasügér! Aki már tartott...

Cerberosz kérdése:

Csigasügér! Aki már tartott tapasztalatok, vélemények róla!?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is írd le hogy melyik fajtát szeretnéd tartani, mivel van néhány.Nem mindegy a fajtája mivel eltérnek a tulajdonságaik.Van amelyik kolóniában él, van amelyik párt választ.Egyik érzékenyebb a vízminőségre a a másik nem.

Én multikat tartok.Nagyon jópofa halak csak nem nagyon férnek össze más halfajokkal.Elevenszülőkkel meg kisebb pontylazacokkal még megvannak de a nagyobb testű halakkal már nem nagyon férnek össze, de persze ez függ az aksi méretétől is.Ha a multikat választod(de ez szerintem minden csigasügérre vonatkozik)legalább 100 literes medencébe rakd őket ahol csak ők vannak.Kell a 100 liter mert piszok gyorsan képesek szaporodni.Az aljzat kvarchomok/homok legyen mert szeretnek rendezkedni.Sok csigaházat szerezz be hogy ne legyenek viták a csigaházakért.Anubias és cryptocoryne fajok jól bírják a sügérek tépkedését.Szerintem ezekkel a növényekkel ültesd be az akváriumot.Röviden ennyi ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz!

2012. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!