Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Ilyen még nem...

Mit csináljak? Ilyen még nem fordult elő velem. (? )

Figyelt kérdés

Éppen részleges vízcserét csináltam, miközben szívtam le a vizet, az egyik nőstény guppim elég bátor volt és hozzá cuppant a cső végéhez... most az egyik kopoltyúja kicsit furcsán áll és egyhelyben van. Az az érdekes, hogy a párja őrzi őt, nem bántja, csak ott van mellette és, ha valaki a közelébe akar menni, azt elkergeti.

Meg fog gyógyulni? Mit csináljak, hogy jobb legyen neki? A legszebb nőstény guppim, nagyon szeretem, teljesen kiborít ez az egész... az az egy biztos, hogy legközelebb hálót húzok a cső végére. Viszont nem tudom hová tenni a dolgot, mert nem most kezdtem és mégsem láttam még ehez hasonlót sem.... Értelmes segítséget szeretnék, nagyon szépen kérlek titeket!


2012. jan. 29. 08:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Most úgy néz ki, hogy minden rendben van, a kopoltyúja már normálisan áll és láthatólag jól is érzi magát. Azért még örülnék némi segítőkész válasznak, hogy mire számítsak, nem lesz gondja a továbbiakban e-miatt?
2012. jan. 29. 09:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy baleset volt kicsit megsérült.Szerintem szedd ki rakd karanténba és rakj fertőtlenítőszert a vízbe utána 50% os vízcsere vegyél neki immunerősítőt csepegtesd a kajájára.Ezt csináld 4-5 napig és mehet vissza ha látod hogy olyan mint régen volt.Immunerősítő: [link]
2012. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök felesleges vegyszerezni emiatt a halat. A természetben is előfordulnak velük kisebb sérülések, nem lesz baja. Mint látod, már jobban van, meg fog gyógyulni.


A cső végére ha teszel harisnyát, az nem fog semmit használni, ha hosszabbra hagyod, be fogja szívni a harisnya végét is, ha feszesre, akkor meg ugyanúgy odaszippantja a halat, csak a harisnyán fog lógni. Meg hát harisnyával nem lehet aljzatporszívózni. Én azt szoktam csinálni, hogy ha mennek oda a halak, kicsit megmozgatom a csövet és el is mennek. Én is volt, hogy 1-2 neont beszívtam, de nem lett semmi bajuk, átmentek a csövön és kiszedtem őket kishálóval a vödörből. Talán túl kicsit átmérőjű a csöved és azért nem ment át rajta a hal. Nekem elég nagy az átmérője.

2012. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg nem szivesen vegyszerezném, nem szoktam használni ilyeneket, csak ha nagyon muszáj, betegségek esetén. A csövem kb 1 cm átmérőjű. Lassan cserélni is kell majd elöregedés miatt, akkor vastagabbat veszek. Annyit mindenképp megteszek, hogy mostantól jobban odafigyelek a cső akváriumban lévő végére. A lényeg, hogy ne legyen semmi baj. Köszönöm mégegyszer!
2012. jan. 29. 10:08
 5/7 Platypus ***** válasza:
Szerelj a csövedre tölcsért. Például egy fél literes flakonból lehet csinálni. Így a szájánál gyengébb lesz az áramlás, és egyébként jobban lehet vele porszívózni. A tölcsért lenyomod a talajra, megmozgatod, és a kosz nem tud máshova menni, mint a csőbe. A tölcsér szájánál az áramlással még simán boldogulnak a halak.
2012. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Egy tölcsért tegyél a cső végére . Tölcsérnek megfelel egy félbe vágott üdítős flakon is.Ezzel azon kívül, hogy biztonságosan leszívhatod a vizet,a "talaj porszívózására" is jó.
2012. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár a talajt külön talajporszívóval szoktam tisztítani, de ha ettől jobb lesz, mindenképp kipróbálom. Köszönöm az újabb segítőkész válaszokat!
2012. jan. 29. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!