Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez normális vagy valamit...

Ez normális vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Na szóval van 3 guppim meg egy algaevő halam (a nevét már nem tudom, de rátapad a dolgokra belül... :) és mikor kicserélem a vizüket kb 1 hét múlva elkezd koszosodni. (Az akvárium 20 literes és van benne egy szűrő amire az van írva, hogy 30 literesig jó.) Zöldes színe lesz (gondolom algásodik). Ha az számít akkor naponta 2-3x adok nekik egy kevés lemeztápot. Annyit amennyit pár perc alatt megesznek. Valami ötlet?
2012. jan. 29. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

hetente elég cserélni.


nekem volt a buborékoztatóba algaszűrő, sztem vegyél te is olyat.

2012. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsoka79 ***** válasza:
Hát például naponta egyszer etess és hetente egy napot hagy ki. Ha nagyon algásodik akkor cserélj vizet hetente 2szer. És még egy vegyél nagyobb aksit és szűrőt, mert kb 1 hónap múlva ha nőstények vannak meg fognak szülni. Viszont ha nem különíted el a kölyköket akkor meg megeszik a nagyok.
2012. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okés. Köszi a válaszokat.
2012. jan. 29. 20:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtette, hogy: vettem nekik egy növényt és szerintem néha bele esznek. Lehetséges? Pedig azért kapnak enni na...
2012. jan. 29. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ekkora méretű akváriumnál inkább cserélj heti 2x 10%-ot...
2012. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Több hiba is van a sorok között.

Kezdjük ott, hogy 30 liter alatt nem lehet halat tartani.

A másik, hogy az algaevő jó eséllyel egy sima anci, neki egyedül is kell vagy 80-100 literes akvi, (természetesen mehet mellé más is) egyrészt mert territoriális, másrészt az a minimum élettere, ahol egészségesen tartható.


A következő a szűrő. Amire az van írva, hogy 30 literig jó, az valami pimaszul mini szűrő lehet, gyakorlatilag nulla biológiai szűréssel. Márpedig minél kisebb egy akvi, annál nehezebb benne fenntartani az egyensúlyt, ezért (arányaiban) annál nagyobb szűrő kell bele.


A többit leírták, napi egyszeri kaja elég heti 6-szor, 1 pihenőnappal. És ne lemezessel etess, hanem fagyasztott cuccokkal, meg forrázott zöldségekkel. A szűrő non-stop menjen, és akár minden másnap cserélhetsz 10% vizet!


Aztán majd szerezz egy nagyobb akvit nagyobb szűrővel, mert ez így nem biztos, hogy sokáig fogja húzni.

2012. jan. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
...és ha majd forrázott zöldségeket fogsz adni, akkor a növényeidet is békén hagyják. (uborka, cukkini, saláta, borsó, kukorica összenyomkodva...)
2012. jan. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hó hát gondoltam nagyobb akváriumra meg több halra is csak még elég kicsit a hely. Nemsokára végzünk a pakolással aztán lehet, hogy be újítok egy nagyobbat.
2012. jan. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!