Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez normális dolog vagy valamit...

Bike712 kérdése:

Ez normális dolog vagy valamit rosszul csinálok? (edzés)

Figyelt kérdés

Éppen tömegnövelő edzést csinálok,mindig a lehető legnagyobb súllyal csinalom a gyakorlatokat,száblyosan!Viszont minden izmomat(most pl a mellemet) edzés utáni nap ha befeszítem fáj.Eddig azt hittem hogy ez teljesen oké.De tegnap olvastam body.builder-en hogy nem jó ha fáj.Valaki valami vélemény?


A másik kérdésem az lenne hogy hátizomra hogy tudok koncentrálni edzés közben?Miközben pl nyakmögé húzok fokozatosan feszítsem be? köszia válaszokat! 17F


2011. nov. 25. 14:24
 1/3 dirtboy ***** válasza:

kezdjük ott hogy tömegnövelő edzés nincs csak tömegnövelő étrend van.

amit csinálsz az pont nem a legjobb mert a lehető legnagyobb súllyal való edzés nem épen jó izomépítés szempontjából.

a fájdalom a melledben nem egyértelmű,most nem tudom hogy izomlázról beszélsz vagy esetleg húzódásról van szó.

ha izomláz akkor nincs gond.

nyakmögé húzást meg nem ajánlom mert nem jó a vállnak mivel kifordított irányú.


kajád rendben van?

2011. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a kajám grammra pontosan kivan számolva mindennap. egyedül a vasárnap az ahol lazulok a családi ebéd miatt.szerintem izom láz,főleg a mellem felső részében érzem.
2011. nov. 25. 14:58
 3/3 anonim válasza:

A nyak mögé húzást felejtsd el.

A hátra úgy tudsz koncentrálni, hogy


1. a hüvelykujjaddal nem markolod a rudat, hanem kiviszed a kézhát mellé, azaz ráhelyezed a rúdra (csökken az alkar szorítóereje)

2. teljesen kinyújtod a hátizmokat pl. lehúzásnál, tehát nyújtott pozícióból indítasz

3. a lapockákat közelíted először, nem a karodat

(a legtöbben a lehúzást kargyakorlatként végzik, nem hátra).

4.ráfeszítesz (pár másodpercig megtartod, majd visszaengeded a súlyt).


Ne a lehető legnagyobb súllyal eddzél, mert innen megmondom, hogy szabálytalan lesz.

- nem a megfelelő izmot dolgoztatod izoláltan, hanem minden azonos funkciójú izmot bevonsz

- sérülésveszélyes

- nagy súllyal kevés ismétlés végezhető, a hypertrophia tartomány a legtöbb fázisos izomnál pedig 8-12 ismétlés


Én a helyedben akkora súlyokat hazsnálnék, amelyeket még tudok kontrolálni szabályosan (a negatív fázist is), de megterhelő is. És fokozatosan növelném (minimálisan bizonyos időközönként, (pl. ha egy adott sorozattal 12 ismétlés fölé jutsz, akkor növeled a súlyt, hogy 8-10 menjen, és így tovább).

2011. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!