Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A javai moha lagyitja a...

A javai moha lagyitja a vizet? Milyen modszerek leteznek enyhe vizlagyitasra?

Figyelt kérdés

2012. febr. 4. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A moha nem lágyítja.


Önthetsz néhány liter ioncserélt vizet az akváriumba (tescoból, benzinkútról tudsz venni), vagy ozmo vizet vehetsz a halas botlban, ezek lágyítják.

Szatgyantát is lehet venni.


Vagy ha tőzegen átszűröd a vizet, akkor savanyúbb, lágyabb lesz és barnább.

2012. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia Hable,

nem tudom,mi az igazsag pontosan,de az egyik e-bookon olvastam,a szerzot nem tudom,Edesvizi halak a cime...hogy a javai moha elvonja a meszet a vizbol,es ezaltal lagyitja...

2012. febr. 5. 00:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Én se tudom, de jelentősen biztos hogy nem lágyítja. Volt amikor sok jávai mohám volt és csak feltűnt volna ha lágy vizet mértem volna a csapvizes akváriumban.
2012. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
Használhatsz kevert ágyas műgyantát is, ha nagyobb az akvárium, ha nem, akkor érdemesebb venni desztvizet, ahogy hable is írta.Forralással és szűréssel is lágyíthatod a vizet.Valamit segít a tőzeg és a jégertoboz is ( festenek, savanyítanak ).Akkor van értelme lágyítani,savanyítani, ha ezt hosszú távon, közel azonos szinten tudod biztosítani, mert a változó vízértékekkel nagy bajt okozhatsz.Gondolom vegyészkedni nem akarsz, de azért megemlítem, hogy lágyíthatsz még zeolittal, trisóval is.
2012. febr. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A jávai moha nem lágyítja a vizet, legalábbis kimutatható mértékben biztos, hogy nem.

Amivel lehet lágyítani:

RO víztisztító, kevertágyas műgyanta, desztillált víz, ioncserélt víz, szűrt (forralt) esővíz, forralás. (utóbbi nem túl hatékony)


Mindenféle csersavas huminsavas dolgok, mint vasfa, égerdoboz, tőzeg, akvarista löttyök (ph minusz stb) nem lágyítják a vizet, csak savasítják, aminek lágyítás nélkül semmi értelme.

2012. febr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyébként az, hogy melyik módszer a legjobb, általában attól függ, hogy mennyi lágy víz kell. Amiket leírtam módszerek, az kb. sorrendben is van, a legtöbbtől a legkevesebb felé.

Ha nem akarsz sokat lágyítani, akkor a legegyszerűbb ha ioncserélt vízzel kevered a csapvizet.

2012. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Daphina ***** válasza:
0%
A lágy víz semmivel nem jobb mint a kemény.
2012. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az attól függ kedves utolsó, hogy mire használjuk.Van amire az egyik, van amire a másik jobb.
2012. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Platypus ***** válasza:

A növények és a szűrőbaktériumok életműködése elvileg lágyítja és savanyítja a vizet. De olyan kis mértékben, hogy csak a nagyon ritka vízcsere mellett van jelentősége. Olyat meg ma már nem csinálunk, mert tudjuk hogy rossz. Régen viszont volt hogy csak jó pár havonta cseréltek vizet, és ilyenkor a vízkeménység és a pH már nagyon el tud mászni a csapvízéhez képest. Ezért hitték azt, hogy a vízcsere veszélyes és stresszeli a halakat.


Kis mennyiségben a lágy víz vásárlása a legegyszerűbb. Ha leírod hogy milyen állatoknak kell és mekkora akváriumba, akkor ki tudjuk találni neked az ideális módszert.

2012. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szia,100 literes az akvarium,weather loach,kuli kuli,csokicsik,ezeknek kicsit lagyabb viz jobb lenne.Van meg par db.guppy,pancelos es algaevo harcsa.Most 240GH(altalanos kemenysegu a viz,Londonban elek,itt nagyon kemeny a viz, es neonhalakat szeretnenk meg bele.Nekik is jobb lenne,ha nem lenne ennyire kemeny.A ph picit lugos,7.5-8kozotti.Ezt is savasitani kellene egy picit.De addig nem merem a neonokat beszerezni,amig nem tudom,hogy allitsam be,hogy jo legyen.A csikhalak jol erzik magukat,ugy tunik,de nem tudom,hosszabb tavon csak jobb lenne nekik is,ha nem lenne ennyire kemeny..koszi elore is a tanacsokat es a tobbieknek is...
2012. febr. 6. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!