Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti is ereztetek ugy az elejen,...

Ti is ereztetek ugy az elejen, hogy feladjatok az egeszet?

Figyelt kérdés
Meg az elejen tartok,az elso honapban,nemreg lettek beleteve a halak,a gondom az,hogy mar 3 pusztult el aprankent,nem egyszerre,mindegyik mas baj miatt.Ez annyira megterhelo,egyszeruen nem ertem,miert van ennyi beteg hal a kereskedesben,es miert van az,hogy elozo nap meg uszkalnak,aztan masnap mar el is pusztul...lehet,nem 100%os a vizem,ezzel tisztaban vagyok,de a kereskedesekben sem az...most a legutobbi halam halala utan tettem a vizbe gyogyszert,ami bakteriumra es gombara is hat,mert felek,hogy megfertozodott a vizunk.Felek az egesztol.Van par hal,es oket nagyon szeretem,de ugy erzem,nem ertek hozzajuk.egy kutyan jobban latni,mi a baj,ha beteg...ahh.
2012. febr. 11. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen halat veszel. Van akinek a csapvíz nem is jó.
2012. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ne add fel mert akkor én régen feladhattam volna : 70 ezerbe került a 94 literes,,,,egyszer a fele kifolyt a parkettára mert eresztett...sorozatosan haltak ki a neonhalak...aztán szétrepedt az alja...szenteste csupa víz volt minden anya meg én vödrökbe szedtük ki a vizeket :) soha ne add föl :)))
2012. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Huu,az aztan durva lehetett,gondolom,hogy megijedtel....es hova raktad hirtelen a halakat a szetrepedt akvariumbol?hat en bepanikolnek,az tuti!
2012. febr. 11. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szoktuk minden kezdőnek azt tanácsolni, informálódjon, és tervezzen meg mindent jól mielőtt belevágna.

Rengetegen esnek pl a túltelepítés hibájába, pedig nem attól szép egy akvárium, ha tele van zsúfolva hallal.

A jó tartási körülményekkel pedig a legtöbb betegség hosszú távon elkerülhető, vagy legalábbis kisebb az esély a kialakulásra. De azért úgy is előfordul néha.

2012. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én akkor akartam feladni mikor az elején vetem 4 neonhalat és beszívta mind a 4-et a szűrő és meghaltak. A neonhal volt az "álmom" és ez megtörtént 4 hónapja de azóta csak most jutottam el odáig hogy talán veszek egy csapatot. Azóta másik szűrőm van ami nem szívja be a halakat.

az volt az egészben a legidegesítőbb hogy az összes többi hal márt hetek/hónapok óta úszkált a vízben és nem szívta be a szűrő, a neonokat meg már a második napon.

Amúgy betegség miatt összesen egy vitorlás és egy anci halt meg ami a kezdeti 16 halból nem is olyan rossz.

Amúgy vízminőséget mérsz? Milyen halad van, mekkora akváriumban és milyen szűrővel? Talán tudunk segíteni hogy mit változtass.

Ne add fel kár érte, mert ha türelmes vagy és jó körülményt biztosítasz a halaknak akkor nagyon szépek.

Nekem 5 hónap alatt a legkisebb dániótól a legnagyobb vitorlásig bármelyik halamat (beleérte gurámi és cápamárna , az anci el van bújva így nem is próbáltam) meg tudom simogatni a víz alatt, vagy akár ki is tudnám venni kézzel a vízből.

2012. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

120 literben van 9neon,3 guppy(tobb volt,ketto guppy halt meg masnapra),4kuhlii(egy ebbol is meghalt,ahogy elhoztam,masnapra),2anci,es 2pancelosharcsa.vegyes,es nem sok.mindegyik hal ivadek meg,joval mereten alul,kiveve a guppyk.

A viz kemeny,kicsit meg van nitrittartalma,de szepen csokken,hetente 20%vizcserevel.A kereskedesben is sok a beteg hal,ertem en,meg a rossz vizminoseg is kihozza jobban,ami bennuk lappang.De ugy felek,hogy kiirtodik az egesz allomany...

2012. febr. 12. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne félj tőle, mert bevonzod az alfa hullámokkal!

Törekedj az állandó vízminőségre, és etess minőségi kajával. Akkor nem lesz baj. Ha a boltban is beteges az állomány, akkor sajnos előfordul az ilyesmi. De ne keseredj el, csak próbáld megtalálni az elhullások okát, és tanulj belőle.

2012. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem kicsit sok a talajlakók száma...

a páncélosokból meg legaább 6db-ot kellene tartani...

szerintem add el a páncélosokat az akvarista.hu-n:)

2012. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vödrökbe tettük gyorsan a halakat....csak kb 60 liter folyt ki xD pár ha bele is halt a stresszbe :/ de azokat eltemettük :( kiszedtünk mindent és kitörölgettük apa hozott ilyen nem tudom milyen ragasztót és beragasztotta tök nagy felületen anya hajszárítóval szárította :) az alja reped meg kb. 25 cm hosszúságban és így azért nem tudott annyi víz kifolyni mint ha az oldala pattant volna szét :))
2012. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer átvittem egy 45 literes akváriumot a szoba egyik végéből a másikba, mert átrendeztem a lakást. F

élig volt vízzel, elég nehéz volt, de gondoltam elbírom, és ahogy befordultam vele a fotel mellett, így megbillent a kezemben, és az egészet beleöntöttem a kanapéba.


Akvárium a kezemben maradt, de a víz és a halak mind a kanapén voltak. Kis halak ott vergődtek. Kiabáltam barátomnak, hogy jöjjön gyorsan mert nagy baj van.

Gyorsan hoztam vizet az akváriumba, aztán szedtük bele kézzel vissza a halakat. A párnék alatt is volt néhány hal. Hát akkor még éltek mind. Meg tudtuk gyorsan menteni őket, de volt köztük olyan aki másnapra kipurcant.

2012. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!