Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet PH értéket kiszámolni?

Horvistvan kérdése:

Hogy lehet PH értéket kiszámolni?

Figyelt kérdés
Például ha 20liter 8-as Ph értékü csapvízhez hozzá öntök 1liter 5-ös Ph értékü bubis ásványvizet akkor hanyas lesz a Ph értéke a 21liter víznek?

2012. febr. 12. 20:54
 1/5 Platypus ***** válasza:
Fél nap múlva 8-9 körüli, mert kimegy belőle a bubi az ásványvíz meg akár még tovább is keményítheti a vized. Rövid távon leviszi a pH-t, de ilyen arányban előbb kapnak pH sokkot a halak.
2012. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag 8-as.
2012. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha ioncserélt vizet öntesz hozzá (tescoban vagy, benzinkúton kapsz), az maradandóan csökkenti, az is olyan 5, vagy 5.5 pH szokott lenni, egyszer mértem. Jó két flakonon két különböző értéket, de 5 körül volt.

Na azzal olyan 7 körül lesz, ha összekevered.


Pl kis Gyöngy dánióknak öntöttem, 3/4 csapvízet és 1/4 ioncseréltet régen az akváriumba.


Most meg jobban lágyítom a vizet, ph is kevesebb most olyan 6 körül van, azt is bírják, CRS garnélák mellett.

2012. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha gyantával itthon lágyítom a csapvizet akkor mivel tudom a ph-t tartósan levinni. Előtte én is ioncserélt vizet használtam de az "költséges" volt nagyon.
2012. febr. 13. 06:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Azonos co2 mellett magától tartósan savasabb lesz a kémhatás hosszútávon. Ha ez nem elég, akkor sósavval lehet lejjebb vinni. De 7 alá nem mennék.
2012. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!