Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom kiszámolni az...

Hogyan tudom kiszámolni az FPS értéket filmnél?

Figyelt kérdés

lehet bugyuta a kérdés,sőt :D

tudom meglehet adni 25000 FPS értéket.

és 23.976-ot is. meg amennyit akarunk.

25-ről szeretném átírni egy másik értékre,de nem tudom hogy számoljam ki,hogy mennyi lenne pontosan.

a film 1óra 37perc 06másodperc.

ez nálam összesen 5826 másodperc,de FPS értékben ez mennyi?


2012. jan. 22. 22:03
 1/10 anonim válasza:
FPS - Frame Per Second, azaz Képkocka Per Másodperc. Nem tudod átírni, max ha átkonvertálod valamilyen programmal. Minek akarod átírni?
2012. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Amúgy a videó tulajdonságokban megtudod nézni hogy hány fps-el játsza le a videót.
2012. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen át is szeretném konvertálni,mivel szinkront akarok rátenni angol filmre,muszáj pontosan megadnom az értéket.hogy a kapott magyar hang olyan hosszúságú legyen mint a kép.

a kérdésem ugyan az még mindig 5826 másodperc mennyi pontosan FPS értékben? hiába nézem a tulajdonságot,ott nem pontos.

2012. jan. 22. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Az FPS (Frames Per Second) másodpercenkénti képek száma, ez egy valamennyi konkrét érték egy adott videó fájlnál.

Ha átkonvertáljuk kisebbre akkor ha 15 FPS alattira mondjuk akkor az szemmel láthatóan szaggatott lesz. Ha többre konvertáljuk akkor feleslegesen több FPS lesz, nem lesz jobb minőségű mint az eredeti, több információt nem tartalmazhat.

Nem értem hogy ezen mit kéne kiszámolni? Nem is lehet, eleve a definícióval mond ellent. Olyan mintha azt kérdeznéd : ha egy jármű 100 km-t megy akkor milyen gyorsan ment?

2012. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@22:21

Minek kéne ezt pontosan tudni?

2012. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

VirtualDubbal is próbálkozz előbb... *****

...ill. BeSweet program is segíthet>>> [link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

de itt percekről van szó.. azt is meglehet adni ezredmásodpercben?

kezdőnek tűnök tudom,pedig már csináltam saját készítésű DVD filmet,az angol képhez igazítottam a szinkront,de most tvrip fájllal dolgozok,sokkal melósabb,és bonyolultabb lesz,sokat olvastam erről,mindent próbáltam is úgy csinálni. de nem akar összejönni. itthon nem készült a filmből semmilyen DVD változat. csak ez a tvrip van hozzá ami magyar,meg amit letöltöttem angol képet hozzá,ezért szórakozok vele ennyit,amúgy nem érdekelne.

2012. jan. 22. 22:45
 8/10 _Jessy_ ***** válasza:
Legelőször megnézed, hány FPS-el megy a film, és hogy milyen hosszú. pl. 1000 sec, és 23.976 FPS. Ez azt jelenti, hogy 23976 képkockából áll. Tegyük fel, hogy a hanganyagod 1010 sec. Akkor ehhez kell igazítani a filmet, tehát 23976/1010 = 23.74 FPS-re konvertálod át. Erre voltál kíváncsi?
2012. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben visszaolvastam amit írtam,és nem jól értelmezhető,ezért elnézést. arra gondoltam konkrétan hogy amit szeretnék szinkronnak az tvrip fájl,de mivel nem passzol a képhez olyan hosszúságra kell állítanom. lementettem wav fájlnak,és szeretnék kapni egy 1óra 37 perc 06 másodperces hangsávot,ezt hogyan lehetséges? erre gondoltam az FPS értéknél. és nem arra hogy a video FPS értékét akarom állítani.
2012. jan. 23. 08:56
 10/10 anonim válasza:

Ha van egy videófájlod, amire egy TV-ből felvett hangot akarsz ráilleszteni, többféle probléma fordulhat elő. Lehet olyan, hogy az a változata a filmnek, ami a videófájlban van, és amit a TV-ben játszottak, eltér egymástól. Például jeleneteket vágtak ki valamelyikből, néha előfordul, hogy csak pár másodpercnyit, vagy akár csak 1-2 képkockát. Már ez is okozhat hossz eltérést.


Ha ilyen probléma valószínűleg nincs, akkor szerintem azt érdemes csinálni, hogy a videófájl frame rate-jét átállítod 25 fps-re, mert nálunk ennyivel vetítik a filmeket a TV-ben, tehát a szinkron is ilyen frame rate-ű lesz. Ez például VirtualDubbal elvégezhető, és szerintem akkor is érdemes megcsinálni, ha már eredetileg is 25 fps-es volt a videófájl, mert előfordulhat, hogy ez a 25 fps nem kereken 25, hanem mondjuk 25,000454, és akkor már csúszni fog a szinkron. Szóval mindenképpen érdemes elvégezni az átállítást, mert csak akkor lehetünk biztosak abban, hogy a videófájlunk valóban pontosan 25 fps-ű.


Még arra érdemes ügyelni, hogy ha nem közvetlenül TV-ből lett felvéve a hang, hanem videókazettáról, akkor az valószínűleg nem lesz pontosan 25 fps-es, mert a videó nyújtja kicsit a szalagot. Ilyenkor is érdemes a videófájlt 25 fps-re állítani, majd a WAV hangfájlt kinyújtani megfelelőre. Nem akarok hülyeséget mondani, de egy kb. 2 órás filmnél, azt hiszem, én olyan 0,800 másodperccel kevesebbre szoktam összenyomni a hangot, hogy passzoljon, de nem vagyok biztos benne, meg más videóknál máshogy is lehet, szóval itt picit próbálgatni kell.

2013. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!