Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg 1 hónapon...

Nexa kérdése:

Miért halnak meg 1 hónapon belül különböző módokon a halaim?

Figyelt kérdés

Van egy 18 literes akvim, amiben van szűrő,egy hőszabályozó, tartok mellette lámpát is, van benne két szép műnövény, meg 1-2 akváriumdísz, sima fehér kavics. és egy kis tükör plusszba az akvi mögött. A víz ált. 22-26 fok közötti.

Van két almacsigám, eleinte volt 2 szifóm, két fekete mollym , és mickey mouse plattim.

Egy mollym elpusztult, lehet stressz miatt, majd vettem még két napfény plattit és két piros guppit.

Az egyik mickey meghalt, lehet hasvízkórtól, mert pufi volt és piros volt az úszói töve :S

Rendeztem egy nagy takarítást, vettem metilkéket, és antiklórt is szoktam tenni vízcserekor a vízbe, és mindent alaposan átmosok.

Később a másik mickey is meghalt, de az meg sovány volt, és sztem megtépte a többi :(

Nem rég vettem egy kék guppit és két dalmata mollyt.

A fiú dalmi meghalt szombaton, lassú volt, meg furán úszott, alig evett majd fejjel lefele volt a kissebb tartóban amit kitakarítottam, és metilkékeztem. A párjának ekkor semmi baja nem volt. De másnap az is furán viselkedett és ugyan úgy meghalt :(

És aznap este a meg maradt black mollymat holtan találtam. Szétcsipkedett úszókkal, és a fekete bőre is letépkedve :S és egy órával előtte még semmi gond nem volt. :S

Most a két szifó a két napfény platti a csigák és a 3 guppi van az akviban.

Lehetséges, hogy a két nagyobb piros guppim túl agresszív? Nagyon ritkán látom, ha meg is csíp valakit. Vagy mi lehet a baj? :S


Van még egy sziámi harcos hímem, szép kék. Külön egy kis akviban, teljesen jól van, neki max az étvágya nő, de nem viselkedett egyszer sem furán. :)


2012. febr. 12. 22:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nehogy már ne tudjál 10percet leülni a net mellé és megnézni a halk igényeit...-.-"

Amég ezt a kérdést megírtad alapból 20perc volt... szóval ink előbb olvass aztán vegyél. Ezeknek a halaknak min 100liter kell.

2012. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!