Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halbetegségekre milyen termész...

Halbetegségekre milyen természetes gyógymódokat tudtok? Ezután jöhet a mesterséges is.

Figyelt kérdés

csak tudni szeretném ha valami baj van az aksiban hogy lehet a legtermészetesebb úton orvosolni

hallottam olyat hogy 10literenként 1 teáskanál só

darakórra kiváló a kamilla tea 0,5liter tea 100liter aksira

azért teszem fel ezt a kérdést mert 1 nőstény xifomon azt vettem észre hogy néha hozzá dörzsölte magát az aljzathoz nagyon ritkán csinálja valószínűleg ma kezdte el

egyből utánaolvastam de nincs rajta semmi kis hólyagos v fehér pöttyös dolog paraziták se lógnak rajta és nem lebeg egész nap az aljzaton tehát nincs egyéb rá illő tünet

talán ezzel a teáskanál só módszerrel kéne kezdenem ez elméletileg egy enyhe kezelés kezdetleges problémákra


2012. febr. 16. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami beteg annak én vennék gyógyszert és külön kezelném, bár darakóros halam még sosem volt.


Megelőzésképpen szerintem azt kell elérni, hogy a legkevésbé stresszelődjenek a halak, és akkor nem lesznek betegek, vagy csak nagyon ritkán.


A stresszmentességet úgy lehet megvalósítani, hogy sűrűn, de csak kevés vizet cserélünk egyszerre, azért hogy ne ijedjenek meg a vízösszetétel radikális változásától,

a víznyomás hirtelen csökkenésétől/emelkedésétől. Nem csak az ilyedség miatt, de egy nagyobb hirtelen vízcsere akár halált is okozhat egy érzékenyebb halnál.


Minden hal elbújik ha fél, és az első dolga amikor bekerül az akváriumba, hogy biztonságos helyeket keressen.

Ezért megnyugtatja őt, ha vannak sűrün ültetett növényes területek, lukas sziklák, vasfák. Jó sok lehetőség a bújkálásra. A növény a víz minőségét is javítja, ezért nagyon hasznos. A növényeknek fény is kell. A halaknak pedig kellenek fényesebb és árnyékosabb területek.


Amikor a halak felbátorodnak, szükségük lenne egy nagyobb üres részre, ahol van elég helyük úszni és játszani a sodrással szemben. Ehhez persze nagy akvárium kéne kevés hallal. Vagy kisebb halakkal.


Még az is számít, hogy ne egy olyan fiókos szekrényre tegyük az akváriumot, amiben a fiókot napi 6x nyitogatjuk, mert érzik a rezgést.


A kajákból jobb a fagyasztott és az élő eleség, ritkán mehet a száraz vagy a lemezes is. Változatosan kell etetni.

2012. febr. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az említett természetes módszerek megelőzésre valók, betegséget gyógyszerrel lehet kezelni.

(Egyébként sóból 1 kk-nak semmi értelme, 1 ek kell. De ha pl. vannak harcsák, akkor a sót el is felejtheted.)


Ilyen esetben pedig a sózás csak elfedi a problémát, nem oldja meg. ha sózni akarsz, akkor vedd külön a halat, és 3 %-os só oldatban úsztasd pár percig. Naponta 2× 3-4 napig.

2012. febr. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megfertőződik az állomány, akkor pedig parakill, costapur használható.
2012. febr. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

A víz lágyítása és savasítása nem kedvez a csillós parazitáknak. A só és a csersavpor is segít. A kovaföldes szűrő képes pont azt a mérettartományt kiszűrni, ahová az úszó egysejtűek és baktériumok esnek, így a mindennapi használata még a kialakult fertőzések ellen is van, hogy hatásos. De ezt a módszert csak akkor érdemes használni, ha gyógyszerérzékeny halakat akarsz kezelni, mert azért nem 100%.

Ha a halak csak vakaróznak, akkor még nem érdemes gyógyszerezni. Sok olyan egysejtű van, amik anélkül okozhatnak vakarózást, hogy bármi komolyabb betegség lenne belőle, pl. a Chilodonella ilyen. A gyógyszer viszont garantáltan kiirtja a biológiai szűrést, ezért szerintem nem érdemes azonnal bevetni, csak ha már egyértelmű tünetek vannak.

2012. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hú hát köszi srácok most azért elég sok okosságot leírtatok ilyen jó tippeket nem találtam tényleg köszi menetm is le a válaszokat :)
2012. febr. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!