Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért változott meg az állatok...

Miért változott meg az állatok viselkedése az akváriumban?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben mindenki "lelassult" az akváriumban.A törpeharcsák sokat ülnek az aljzaton,amit eddig sosem tettek,a csigák mindig "alszanak" pedig eddig megállás nélkül köröztek reggeltől estig,a garnélák sem jönnek elő sosem... pedig minden ugyanaz,a kaja,hőmérséklet stb

Egyetlen változás hogy két törpegurámi is beköltözött,de nem bántják egymást,tök nyugi van.

Miért "lassultak" le az állatkák?


2012. febr. 23. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Karanténoztad a gurámikat?

Mióta üzemel az akvárium? Szűrő álladóan megy, vízcserék vannak?

Milyen garnélák mellé vettél törpe gurámit? Ugye tudod, hogyha megszokják a helyet, elkezdenek vadászni?

2012. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

HAARP :)

Amúgy az időjárás változása lehet ilyen hatással a halakra. Én a garnélákon és a kisebb halakon még nem figyeltem ezt meg, de az aranyhalakon nagyon látszik, ha valamilyen frontváltozás van.

2012. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Mivel új halak jöttek, nem minden ugyanaz, például megnövekedett a vízterhelés. Ha a szűrődnek ez már túl sok volt, vagy éppen az akvárium mérete kicsi, akkor ez a két hal is elég lehetett az egyensúly megborulásához. A garnélák félénksége még normális, de a csigák passzivitása vízproblémát jelez. Ha a hőmérséklet és a keménység nem változott, akkor a nitrogénvegyületekre érdemes gyanakodni.
2012. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A gurámikat nem karanténoztam.Az első héten szétcsipkedték a gyönyörű gömbmohát és fészket építettek belőle a felszínen.Szerencsére ezt már nem csinálják.Neonok vannak zömmel mellettük.Ők az első héten féltek tőlük,de ma már együtt úszkálnak, gond nélkül.

A szűrőm az az akiban volt(Juwel) és hetente 50% vízcserét csinálok.A friss vizet elötte vödrökben 24 órát pihentetem+ vízelőkészítőt öntök bele.

Ültettem most be kb egyidőben a gurámikkal új növényeket,de furcsán nőnek,nyúlánkak,elsárgulnak,foltosodnak,elfonnyadnak...tehát kb az összes hiánybetegség megjelenik ami csak létezik.Vettem bele táptablettát és folyékony növénytápot és az sem igazán vált be.

De egészen eddig teljesen jól üzemelt(3 hónap)!Mindenki vidám volt és boldog és élénk.Mostanság meg "lelassultak".

2012. febr. 23. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

(???)

1.Egy kis időre tedd külön a két törpegurámit :-)

2.Elektromos hiba az akvárium felszerelésben :-)

2012. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Vigyázz, mert a sárguló, málló levelek könnyen leronthatják a víz minőségét. Mekkora az akvárium és milyen szűrőd van?
2012. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
70 l és Juwel
2012. febr. 27. 09:32
 8/11 A kérdező kommentje:
belső
2012. febr. 27. 09:32
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
JUWEL szűrőből van nem kevés. Jó lenne tudni, hány liter vizet forgat óránként.
2012. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt látod nem tudom,mde majd megnézem.Gondolom optimálisan amennyit kell,mert ez gyárilag beleépített szűrő,benne volt a szettben.
2012. febr. 28. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!