Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az olcsóbb halat-, teknőst...

Mi az olcsóbb halat-, teknőst tartani?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Az is érdekelne , hogy a kezdetektől kezdve melyik olcsóbb melyikbe kell többet befektetni.

De az összes is jöhet (kajával együtt)


2012. febr. 25. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Halat drágább, de egy hal csak 5 évig él míg egy teknős 25 - ig.


Az én 160 literes low tech akváriumom 60 000 Ft volt + a külső szűrő /20 000/, úgy, hogy a cuccokat nagykeráron vettük. De mondjuk ha csak egy bettát tartasz 30 literben az megvan 30 000 ből.


Teknősöknek nagy hely kell, 100-120 literes akvárium, fagyasztott hal kajának, egy lámpa, aljzat, egy kimászó /kő vagy fadarab/. Konkrét összeget nem tudok, de olcsóbb biztosan.


Meg a halak kényesebbek is, vízminőségre, kajára.

2012. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem egyforma kb. függ hogy milyen halakat tartasz ha nagy akvi pl. 100l-es akkor drágább a hal mert a teknősnek asszem a kifejlett hosszának 2-3szorosa kell akvi hosszúságból nem kell a teknősnek akkora víztömeget fűteni szűrő is elég kisebb mer nem kell megtölteni az akvit teljesen a kaja a teknősnek lehet hogy drágább.De mindent összevetve egy 100l es halas akvi 25000-ből hozható ki kb. egy 80-as tekis kb 10000-15000
2012. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

és ha szérazföldi tekit veszünk (10000 ft től kezdődnek)

akkor olcsóbban jövünk ki mivel nem kelll nekik annyi víz nem?

2012. febr. 25. 16:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem mivel ezeknek speckó kaja világítás.
2012. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

most attól függ mi a speckós kaja

mert pl a mór teki minden szart megeszik

káposztát meg répát zöldséget nyáron lehet termeszteni igy a kaja olcsóbb

?? igy se olcsóbb?

hány évig él pl a mór és a egyiptomi teki?

2012. febr. 25. 16:33
 6/14 anonim ***** válasza:

A teknőstartás költsége és a gondozás mértéke töredéke a halakéra fordítottnak. A tekinek elég egy akvárium, egy vízmelegítő, meg egy kő, amit összeszedsz valahonnan. Az akváriumba talaj, növények, növénytáp, szűrő, világítás, és a többi és a többi...

És ahogy mondtam, sokkal többet kell foglalkozni is vele.

Egy szárazföldi teknős tartása sem nehéz, nem is kerül sokkal többe.

2012. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

és meiket éri meg megvenni a vizi vagy szárazföldi tekit?

hosszu távra gondolva

2012. febr. 25. 16:39
 8/14 A kérdező kommentje:

meikkel van keveseb gond?

és a szárazföldinek kell pancsoló :D?

2012. febr. 25. 16:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyiket éri meg megvenni, meg melyikkel van kevesebb gond, egy nagyon visszataszító hozzáállás. Természetesen azt éri meg, amelyik jobban tetszik, amelyikkel szívesebben foglalkozol. Annak nincs értelme, hogy ott álljon szerencsétlen a szobádban, ha rá se nézel.

Ha már most is a legkevesebbet akarod megadni nekik, mi lesz 1 hónap múlva, mikor rájuk unsz?

2012. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nekem nem a "kedvkérdéssel és a szeretettel van gond" (ha ebben az esetben így látod)

én mind a kettőt tudnám szeretni

csakhogy mégis meik jönne ki olcsóbbra?

2012. febr. 25. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!