Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket választanád?

Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

38,5 literes növényes aksimba szeretnék vagy amanda lazacot vagy zöldsávos törperazbórát

melyiket választanád? és hányat tennél bele?

köszönöm:)

13/L


2012. febr. 26. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8-10 db-ot. Hogy melyiket, neked kell eldönteni, mindkettő elviseli a csapvizet, etetésük is hasonló.
2012. febr. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Mindegyiket tarthatod, de talán könnyebb dolgod lenne az amanda lazaccal, mivel csapvízben jól tartható.A razbórának már kicsit lágyabb és savanyúbb víz kellene, igazi szépségük tőzegen filtrált sötét vízben érvényesül.
2012. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a "problémám" nekem is, ugyan azokkal a fajokkal ugyan annyi literben. azt érdemes számításba venni, hogy az Amanda lazac elvan csapvizben, és kevésbé kényes, míg a borarasoknak kell a lágy víz és egy kis tözeg a vizukbe hogy egészségesek legyenek. Így az amandak sokkal novenyes
2012. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldte. Szóval az amandak sokkal novenyes barát abbak, de ha csak nincs egy verseny minőségű akid, akkor nyugodtan tegyél bele tozeget, és így borarast. Én is ezt fogom tenni. Z ékezeteket miatt bocsi, tabletrol írok.
2012. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Több Borarast is tartottam, és az urophtalmoides kivételével felejtős náluk a csapvíz, Tehát elsősorban az a kérdés, hogy hajlandó vagy-e lágyvizezni? A tőzeg már nélkülözhető, de tény, hogy életem legszebb Borarasait sötétbarna vizű akváriumban láttam. De tőzegmentes, lágy, savas vízben is tarthatóak és csúnyának sem mondhatóak benne. Én amandát és B. brigittae-t tartok együtt(lágy vízben, tőzeg nélkül), és remekül mutatnak.
2012. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

oké akkor szerintem 8 amandalazac lesz... ammúgy baj ha fehér a talaj?:/

jahh és vannak benne RC garnik...

2012. febr. 26. 11:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, az nem baj,csak az a kérdés, mi a talaj, mert ha azért fehért, mert valami mész zúzalék, akkor baj van. Az nem jó neki. Az Rc-k okék.
2012. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem... az alajzat ilyen sima kerek kicsi kis vavics olyan 2-3mm-es:)
2012. febr. 26. 12:07
 9/11 Platypus ***** válasza:
Az teljesen rendben van, de nem a legelőnyösebb. Se a garnélák, se a lazacok nem fogják a legszebb színüket mutatni. A világos talajokon kivilágosodnak ezek az állatok is.
2012. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Boraras urophtalmoides szerintem annyiból jobb, hogy az nem olyan félénk mint az amanda.
2012. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!