Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanád, és...

Melyiket választanád, és miért? Magyar Agár vagy Bullterrier?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Bullterrier való neked ha nem akarsz annyit sétálni,kis lakásban élsz,ő megvéd téged.

Viszont a Magya Agár való neked ha sokat szeretsz sétálni (futni,biciklizni) de állítólag ő is szeret séta után egy kicsit lustulni.

SOK SZERENCSÉT A VÁLASZTÁSHOZ!!

2012. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2012. jan. 6. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú hát érdekes kérdés pláne h a kettő egy hajszálnyit sem hasonlít egymáshoz...talán az agár, ha neked teszik de pl tőlem ez a két fajta áll a legtávolabb.
2012. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tőlem is elég távol áll mind a két fajta, viszont gondolkodás nélkül az agarat választán. A bullterrier jellemre sem igazán jön be, de küllemre meg aztán végképp nem. Mondjuk az agár természete sem a legszimpatikusabb, szeretem a szívesen dolgozó, engedelmes természetű kutyákat, de legalább szépek.
2012. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia,

A terrierek általánosan elég pörgősek, mozgékonyak, jól le kell őket fárasztani, de a bullterrier ezen kívül nagyon emberközpontú, családbarát kutya.

Míg a magyar agár igaz, hogy szintén nagy mozgásigénnyel rendelkezik, de alapjáraton sokkal nyugodtabb típus és annyira nem emberközpontú, az ő szeretetét és hogy elfogadjon gazdájának ki kell érdemelni. Ha nagyon unatkozik akkor elég erős hajlama van a szökésre is.

Mindemellett mind a két fajta megfelelő lemozgatás esetén nagyon jó kanapékutya.

Ha kicsit engedékenyebb vagy akkor én a bullterrierre szavaznék, ha kölyökkorától következetesen, szigorú szabályok szerint tudsz nevelni egy kutyát akkor mindegy melyiket választod, biztos megfelelő társad lesz.

Mikor kicsi voltam egy orosz agarunk volt, igaz kicsit más jellem de rendszeres napi fél óra-óra futtatás (bicikli mellett)és némi kerti játék után semmi gond nem volt vele, nem rombolt, sokszor felőle hasra is eshetett benne az ember, ahova lefeküdt fel nem kelt :).

2012. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a bullterrier "nagy kedvencem", igaz még sosem volt ilyen kutyám, de egyszer majd szeretnék, ha lesz rá lehetőségem :)

Szoktam nézegetni a Fajtamentés netboard oldalát.

Ha nem akarsz mindenképpen kölyök kutyust akkor ajánlom az örökbefogadást :)

Az aragar nekem első ránézésre nem nagyon tetszenek, a tetstük nagyon fura, de a fejecskéjük nagyon ari :)


Van egy kutyus aki valószínűleg bullterrier, agár kererék, ő nagyon aranyos ^^

[link]

2012. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát :) igen, tudom hogy elég messze áll a két fajta egymástól :) most ez a két fajta a kedvenc, ezért is kérdeztem, mert nem tudok dönteni.. :) de talán a bullterrier közelebb áll hozzám. :)
2012. jan. 6. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:

ha esetleg az agár mellett döntenél, azt javaslom ne vegyél 5000-ért férges püffedt hasú kiskutyát disznóólból, hanem vagy tenyésztőtől, vagy igazán nagyon ajánlom, hogy fogadj egyet be az agár fajtamentőktől!

Most is 15 agár és agár keverék vár gazdira, ennél még több szokott lenni...


[link]

2012. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek a bullik, de magyar agaram van.

Szerintem a magyar agár sokkal nyugisabb. A szökés nem igaz, sosem mennek el csavarogni. Nagyon családbarát kutyák és igénylik, hogy sokat legyél velük.

2012. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp a magyar agár! Kicsit elfogult vagyok, mert nekem az van. Abszolút nem nagy a mozgásigénye, fut napi 1-2 órát, utána egész nap alszik a kanapén. Alig ugat. És nagyon szép.
2012. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!