Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik halat lehet gömbakváriu...

Melyik halat lehet gömbakváriumba tenni, levegőztető nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy gömbakváriumom már régóta és dekorációként szolgált eddig.Arra gondoltam tennék bele halat/halakat, de levegőztető nélkül.Melyik hal marad meg így?A sziámi harcoshal nagyon tetszik az megmaradna?
2009. jún. 7. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyet! Szerencsére 2010-től itthon is betilják az árusításást, ugyanis formája miatt nem alkalmas semmilyen hal tartására (nem véletlenül tiltják be, mielőtt jönnének az okos kommentek...)
2009. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a Betta Splendens, Sziámi harcoshal tökéletesen el van benne....
2009. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Levegőztető nélkül, hisz tüdős hal.


Nem hallottam olyat, hogy a gömb üvegedények árusítását betíltanák. Ez ostobaságnak tűnik.

2009. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem ostobaság, és be fogják tiltani szerencsére...
2009. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

A gömbakvárium valóban nem tesz jót a halaknak, én sem javasolnám. Azonban a kérdésed másik felére válaszolva:


Levegőztető nélküli akváriumban a labirintkopoltyús halak, azaz a betta (sziámi harcoshal) és a gurámik maradnak meg. Ők azért, mert olyan a légzőrendszerük, hogy a felszínre úsznak oxigénért. Éppen ezért fontos, hogy a hal a felszínre tudjon jönni levegőért (ne lepjék el a vízfelszínt növények), különben megfulladhat. Arra is figyelni kell, hogy az akvárium feletti levegő ne legyen hűvösebb, mint a víz, különben megfázhat a hal. Bár levegőztető elhagyható, a vízminőségre így is fontos odafigyelni. Szűrő nélkül a vizet gyakran kell cserélni, hogy ne szennyeződjön el túlságosan.

2009. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Azért ostobaság, mert egyébb dekorációs céllal is lehet használni. Honnan van az információd ?


Remélem fingani még szabad az Eu.ban-szabványosat :)))

2009. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam hogy betiltják a gömb akit,pedig jól tennék,azt nem is hívnám akváriumnak.Vegyél egy 10 literes kocka aksit(1000ft körül már kapsz),vagy marad az hogy hetente veszel halat(bettát) 500ft-ért,és a te lelkeden szárad a haláluk.Megőrül,megvakul,meghal,nem lát ki-sok magyarázatot hallottam már,e senki nem irt olyat hogy jó lenne,tehát kerüld ezt a típust.Aki meg olyat ír h tüdős...XD minden esetre labirintkopoltyúsnak hívják,és már leírták.Valóban szűrű viszont kéne,mert ha nincs hetente vagy kevesebb időnként cserélheted a vizet,az meg több módon nem tesz jót a haladnak.Ha veszel szűrőt és rendes aksit,akkor több fajta halat is tarthatsz,és nem csak egy félét.Am gurámirol annyit,hogy annak ajánlott minimális akvárium 200->kétszáz literes.Tehát ha egy rendes aksit akarsz,szűrős 10literes kocka aksi,egy hím bettával(bettábol,ha hím,csak egyet lehet tartani!)
2009. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jah,amugy a hal is állat,tehát felelősséggel jár a tartásuk,szoval,egy kutyát szem zársz be egy sötét pici büdös levegőtlen szobába!(előző voltam)
2009. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek guppijai vannak régóta és nincs levegőztető.
2009. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
igen,de nem tudhatod,hogy hányszor cseréli a vizet,még az is lehet hogy 2naponta.továbbá vannak oxigén cseppek vagy mi a nevük,stb...
2009. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!