Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik halat lehet gömbakváriu...

Melyik halat lehet gömbakváriumba tenni, levegőztető nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy gömbakváriumom már régóta és dekorációként szolgált eddig.Arra gondoltam tennék bele halat/halakat, de levegőztető nélkül.Melyik hal marad meg így?A sziámi harcoshal nagyon tetszik az megmaradna?
2009. jún. 7. 16:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Merthogy, a betta a természetes élőhelyén a sokszor sekélyvizű kerek pocsolyából ahol él kvára kilát :)
2009. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ismerősnek van fekete aranyhala gömb aksiban. Van egy kis növénykéje és 5 naponta cseréli a vizet, 4 hónapja él benne és frankón el van, semmi probléma nem volt vele és még nőtt is.

Amúgy nem hinném hogy a gömbakvárium árusítását betiltanák, max kisállat boltban, Kikában és egyéb lakberendezős helyeken ugyan úgy meg lehet majd venni.

2009. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát, azért ne essetek egymás torkának! Nem vagyok kereskedő, nem érdekem, hogy gömböket tiltsak-engedjek, csak néhány évtized alatt volt már pár fajta halam, meg akvim, bár gömböt én is csak kirakatban láttam, szerintem izlések és pofonok, valamint korok és divatok változnak, régen pl a kínaiak lapos kerámia-tálakban tartottak aranyhalakat, így csk felülről láthatták őket. Hogy a halak mit láttak, azt tőlük kéne, mindenesetre fizikai ismereteim szerint a gömbüveg torzít, mint a nagyító, mókás lehet benne a fenevad, de a "hivatalos" álláspont az, és ezt szakkönyvek is megerősítik, hogy egyszerűen a mai modern akvarisztikában a gömbakvárium nem esztétikus, nem szakszerű, nem elfogadott! Egyszerűen kiment a divatból. Szerintem ezt bárki nyugodtan elfogadhatja. Most lehet csűrni, csavarni, hogy a labirintosok, meg a bél-légzésűek, stb, de nem lehetne ezen túlléppni? Használjunk korszerű edényeket, szűrjünk, levegőztessünk, mozgassuk a vízfelszínt, az is visz be oxigént, akinek meg nagyon tetszik a gömb, az ültessen bele kaktuszt! A cél a természet minél élethűbb "leutánzása!"
2009. jún. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyet értek a maximális mértékben az utolsó válasszal.Ennél szebben senki sem fogalmazhatta volna meg:P:D
2009. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

21.22-nek


Én vagyok a guppis és 4-5 naponta cseréliu a vizet.Nagyon tiszta vizük van a halknak még a negyedik napon is .És nem használ semmilyen cseppeket.Persze ezt akkor írom neked ha nekem írtad.

2009. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
igen.de ez függ az aksi méretétöl és a halaid számátol,ha 2guppi van 100000literben elég évezredek multán vizetcserélni.Amugy a guppi elég strapaíró.4naponta frissülő víz(nem tesz jót ha sokszor van cserélve a víz)elég oxigént visz be.Nekem egy nőstény betta van levegős aksiba(10literben)(mert bántotta a többi halat a nagyobb aksiban),nála hetente vagy 5naponta cserélem a vizet,hogy a minősége jobb legyen a vizének.
2009. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
az aranyhalamat gömb akvárriumban tartottam, 3 évig élt el benne (még tovább élt mint egy átlagos aranyhal) persze nem az akvárium miatt :D nah de egy a lényeg semmi baja sem volt.
2010. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekünk gömbakváriumban volt sziámi harcoshalunk, és nem viccelek, hat évig élt! Tökéletesen jól érezte magát benne, de azért az teljesen igaz, hogy más halfajoknak nem igazán tesz jót a gömbakvárium.
2018. ápr. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!