Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haldoklik az ancim, mi lehet...

Haldoklik az ancim, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Meg este semmi baja nem volt,este szokasos algatablettat es uborkat kapott forrazva.

Reggelre elernyedve volt az akvariumban,szaja nyitva,hasa nagy,szerintem puffadt,es amikor raneztem,verzett. kivettem a kozos akvariumbol,es abbamaradt a verzes.mi lehet ez?

a szeme nem dulledt ki.azota csak piheg,adtam neki bakteriumelleni szert.

2honapos pici hal.szerintetek?


2012. márc. 1. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az uborkában volt valami vegyszer. Nekem nem tűnik bakteriális fertőzésnek, inkább bélgyulladás. Egyelőre koplaltasd, és legyen valamilyen fa az akváriumban.


És hol vérzett?

2012. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet felhalmozodott a szervezeteben a vegyszer az uborkabol?tegnap kapta a meg az utolso karikat abbol a hosszu ubibol,mar kb ket hete azt az egy ubit ette.

Faja volt.

A hasa vagy a szajabol verzett,nem lattam pontosan,gyorsan tortent,es hirtelen abba is maradt.de testehez kepest sok vert vesztett.

most ki van veve kulon,mert kapott gyogyszert.

de nagyon a veget jarja:(

koszi...

2012. márc. 1. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a két hetes uborka az oka... vegyszerrel vagy anélkül. Fúj. Te megennél 2 hetes uborkát?
2012. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hutoben volt,kemeny es ezeknek a bolti folias kigyoubiknak semmi baja ha ket hetes is.siman megeszem en is.
2012. márc. 1. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek a harcsahélék amúgy is érzékenyek a vegyszerekre, pláne amíg ilyen kicsik. A salátával amúgy ugyanez a helyzet, rengeteg vegyszert tud a leveleiben felhalmozni, és hát pont a levelét esszük ill. adjuk a halaknak.

Inkább változatosan kell etetni, úgy ha v.miben van is valami vegyszer, nem eszik belőle sokat.


Ez a vérzés egyébként érdekes, nem láttam még ilyet. Ha a bélgyulladástól van, akkor nagyon súlyos lehet.

Lehet, hogy nem is az uborkától van.

Nem ehetett vörös, vagy fekete szúnyoglárvát, vagy élő tubifexet? Azoktól is lehet.

Sőt, parazitától is lehet! Figyeld a többi halat is! Ha kezdenek furán viselkedni, állj le az etetéssel, és parazita elleni szerekkel kell kezelni az akváriumot.

2012. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
100%

Az algaevők kifejezetten szeretik a bomló zöldséget. Nekünk gusztustalannak hangzik, de a természetben csak enyhén bomló állapotban képesek elfogyasztani a vízinövényeket, ehhez alkalmazkodtak. A forrázással ezt utánozzuk, mert attól is megpuhul, de még nem árt a vízminőségnek a rothadó növényi anyag.


Én is a méregre szavazok. Sajnos a növényvédőszerek határértékei emberre vannak kitalálva és eleve sokkal mérgezőbbek a hidegvérűekre. Télen különösen rossz a helyzet, rágcsálóknak pl. ilyenkor nem is ajánlott zöldséget adni. A bakteriális bélgyulladás nem ilyen hirtelen alakul ki. Sajnálom a halat, nem sok esélye van a túlélésre. A helyedben megfontolnám az euthanáziát, szerencsétlen szörnyű szenvedésen mehet keresztül. A belső vérzés egy ritka fájdalmas halálnem. A jeges víz szegfűszegolajjal kombinálva fájdalommentesen elpusztítja a halakat.

2012. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam,hogy a levegőn/hűtőben teljesen más baktériumok rothasztják a zöldségeket, mint a vízben. Így hiába szereti a hal a bomló zöldséget, ha olyan baktérium van rajta, árthat is neki.
2012. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony, nem nagyon szabad ilyen zöldségeket adni a halaknak télen. Én mindig nyárról, hazai piaci vagy saját termesztésű zöldségeket raktározok be nekik. A mirelit árukkal sem szokott baj lenni. De az ilyen import uborka, saláta és társai veszélyesek. Rossz amúgy belegondolni, hogy mi mennyi mérget eszünk meg így, ha egy gyengébb szervezetre ilyen hatással van...


A vérzésről még annyit, hogy például a patkányméreg olyan hatással van a rágcsálókra, hogy minden nyílásukon, szervükön keresztül véreznek. Ki tudja, milyen hatású szerekkel mérgezik a kártevőket... Simán kiválthat hasonló hatást. Bár mondjuk valószínűbb, hogy a hatalmasra duzzadt hasban történt valami. Ha nem javul az állapota hamarosan, talán jobb lenne kíméletesen elpusztítani, hogy ne szenvedjen...

2012. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Meghalt:(

nagyon kemeny feszes a kis hasa,en is a vegyszeres ubira gyanakszom.de tok jo,hogy kezdo haltartokent azt olvastam,hogy uborka,es mas zoldseg mindennap adhato,szegeny kis anci meg mas zoldseget nem szeretett annyira,mindig csak az uborkan logott volna,azt imadta.

igy hat en minden este adtam neki,amit utana reggel kivettem.

aztan ez lett a vege.nehogy igy jarjatok ti is!

2012. márc. 1. 10:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól olvastad, zöldségek kellenek nekik!

De változatosan, nem minden nap ugyan az (illetve 1-1 nap szüneteket tartva). Lehetett volna még borsót, cukkinit, tököt, spenótot is adni. De nem a zöldség miatt pusztult el, hanem a vegyszer miatt.

2012. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!