Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal tenyésztésben pár...

Vitorláshal tenyésztésben pár tanácsot adnátok nekem?

Figyelt kérdés

Van egy 160l-es akváriumom 5db kb 15 hónapos vitorlással egész pici koruk óta együtt nevelkedtek nálam és egy kb 15 cm-es papagájsügérem! műnövényeim voltak és nagyon szépen elvoltak semmi gond sem volt kaptam egy gyönyörű nagy élő anubias növényt és át is rendeztem az akváriumot több növény van benne és dekoráció, a helyzet az hogy 2 vitorlás halam elfoglalta a növényt és mindenkit elzavar onnan ma viszont észrevettem a másik pár vitorlás halam is párba állt folyamatosan megy a csipkedés és verekedés a 2 pár hímjei között mivel mind2 az anubias növényt akarja!

Az egy kis egyedül maradt vitorlás pedig már ki sem mer mozdulni a szűrő hátától!

Úgy látom hogy az egyik nőstény hal már kezd is ikrásodni befele !

Azt szeretném először is kérdezni hogyha az egyik párt átraknám egy 30 l-es akváriumba a növénnyel vagy dekorációval sikeres lenne e az ikrázás vagy egyáltalán nem ikráznának és hogy a vitorlás halak felnevelik e az utódaikat vagy vegyem el tőlük?

Félek ha a nagy akváriumban maradnak egyiknek sem fog sikerülni a felnevelés mivel a papagájsügért egyik pár sem tudja elijeszteni és úgyis megenné egyből az ikrákat!

Vagy az jó megoldás ha leválasztom az akváriumot?


2012. márc. 5. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt 3 db Vitorlástól meg kell hogy szabadulj, mert ez így nem fenntartható állapot.

30 literben nem valószínű, hogy leikráznak, és ha fiatalok, akkor nem is biztos, hogy sikerül.

Lágy, savas vizet kell nekik biztosítani, nagy levelű növényeket, kell a vízbe penészedés gátló.

Elvileg akár fel is nevelhetnék a kicsiket, de mivel őket sem a szüleik nevelték, ezért valószínűleg megeszik az ikrákat. Többszöri próbálkozás után lehet rá esély, hogy megtanulják felnevelni őket, de az első alkalmakkor, ha biztonságban akarod tudni a szaporulatot, vissza kell rakni a szülőket a közösbe.

2012. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a segítséget:)

És szerinted 54 l-esben lenne rá esély?

A penészgátló fajtáját vagy nevét letudod írni?

2012. márc. 5. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg az 54 literesben egy nagy levelet berakni és hátha leikrázik, de ikrázás után add el őket és az 1 kicsit is. csak egy pár maradjon.
2012. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már ezt megoldottam átvittem nővérem 400-l esébe és így csak 1 pár maradt a nagy akváriumban!
2012. márc. 6. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!