Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Tanácsokat!

Mit csináljak? Tanácsokat!

Figyelt kérdés

112 literes aksiban, 9 neon 6 baltahasú 2 mézgurámi van, soha nem volt semmi konfliktus.. most azt vette mészre., h a hím mézgurámi elkerget mindenkit aki felé közeledne a nőstényt is, és nézem h egy hólyagos vízi kehely alatt van folyton, meg oda megy vissza..


nézem h buborékok vannak, alatt kis pontok:)) kocsonyás szerű kis pontok, leesett hogy az ikrákat őrzi..


Mit tegyek? hnap tudnék venni egy szülőkosarat, rá harinya, beletudnám lógatni a hosszú levelet, így a kicsik abba kelnének ki..


Most még van valami szerepe az apának vagy csak őrzi őket?


Jó ötlet szülő kosár? vagy apát tegyem hozzájuk, de ha kikelnek tuti megeszi ő is őket, aki eddig védte..


Ha kikelnek mivel etessem a kicsiket?


Mennyi idő még kikelnek? most tűnt fel.. kicsik a csapvízben kikelnek? tök meglepődtem különben, azt hittem valami lágyabb víz kell minden hal szaporodásához..


2012. márc. 6. 22:37
 1/9 A kérdező kommentje:
buborékból lesetek a kis ikrák vagy mik, him szájával vitte ide oda, bekapcsoltam aksit, nincsenek sehol ikrák, mikor bekapcsoltam csomó is kis izét láttam vízbe.. üvegen is..
2012. márc. 7. 02:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Azok most keltek ki, de még nem úsztak el. :)

Az átlag magyar csapvíznél tényleg alacsonyabb keménység jó nekik, így mindenképpen hátránnyal indulnak.

Olyan 2-3 nap múlva elúsznak. Onnantól válnak célpontokká.

Ezért jó külön tenni őket szaporítani, meg azért, mert a másik akváriumban az elúszás után, ha már a hím sincs ott, lejjebb lehet engedni a vízszintet, hogy megkönnyítsük a kicsik dolgát, mert nekik fel kell jönni, hogy kialakuljon a labirint szervük.

Gondolom nincs ilyen banánérlelős papucstenyészeted, ha megmenekülnének, azzal jó lenne indítani őket. Ha nincs, akkor lehet adni nekik jó keményre főtt tojás sárgáját. Egy nagyon pici darabot kell csak szétmorzsolni.

Utána egy még jobb időtöltés jön, a sórákkeltetés. Először kis naupliusokkal lehet etetni, utána kis rákokkal. Vannak ilyen tápok is, amiket ilyen kis halaknak kell adni, kikelés után, de a nevüket nem tudom.

A hőmérsékletre figyelni kell, ne ingadozzon egyáltalán.

2012. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akartam venni egy szülő kosratat beletenni.. következő nap.. de aznap lejöttek ikrák és kikeltek..:( ilyen kis cyclopsz szerű semmik voltak vízbe:D:D
2012. márc. 8. 15:02
 4/9 A kérdező kommentje:
aznap éjjel, mikor észrevettem..
2012. márc. 8. 15:03
 5/9 A kérdező kommentje:

megint ikrázott, láttam mikor egymáshoz simultak, és nöstény nyomatta ki magából az ikrákat..


megis van fészek, ahol őrzi hím... mit csináljak?:D

2012. márc. 9. 13:28
 6/9 A kérdező kommentje:

szerintem halkiszedő hálót belelógatom és ott lesznek ikrák, már hím csak ahogy nézem védi őket..

ha kikeltek meg szülő kossára teszek harisnyát és abba egy darabig ha túlélik van egy másik akváriumom csak nincs se szürő se melegítőm..:S


most alá ment fészek alá nőtény megint nyomott ki ikrákat.. hím mellette ált, aztán ikrák elkezdtek leesni.. hím össze szedegette.. 1-2 hal dézsmált belőle... ilyenkor már külön lehet tenni az ikrákat?

2012. márc. 9. 13:45
 7/9 A kérdező kommentje:

ezeknek teljesen pici halaknak kell szrü klönben? vagy 1-2 hétig nem muszáj, mert légpumpám van...


csak egy 20 wattos melegítőt kéne h vegyek, mennyire tegyem a hőméréskletet a kicsiknek? 26 fok jó? azt csinálnám h ahol most vannak, onnan ugyis ma takarítok h 20 litert ami leszedek beleteném a 25 literes aksimba..

2012. márc. 9. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

28 °C kell nekik, stabilan, ingadozás nélkül. Szűrés kell, de ha van légpumpa, abból lehet csinálni szivacsszűrőt.

[link]

Még olcsóbbak is vannak. De ha fel akarod nevelni a kicsiket, akkor a legegyszerűbb külön tenni a szülőket ívni, és utána visszarakni őket a társasba.

2012. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha hnap a habfészket az ikrákkal áteszem a másik aksiba akkor mi lesz?
2012. márc. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!