Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növényeknél mi a...

Akváriumi növényeknél mi a fontosabb, a lumen vagy a W a fényforrásoknál?

Figyelt kérdés
Pontosabban az érdekelne hogy ha ledes lámpákat használnék fénycsövek helyett akkor kevesebb W is elég lenne? mert a ledeknél több lumen jut 1 wattra (kb 50lumen\W) és ez más izzóknál sokkal kevesebb (10-20). tehát akkor kevesebb W-számú led felér egy nagyobb teljesitményű más fényforrással pl fénycsővel?
2012. márc. 7. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen a lumen a meghatározó, csak izzókat hasonlítunk össze watt alapján az egyszerűség kedvéért.

Ledeknél viszont nagyon figyelni kell arra is, hogy meglegyenek a megfelelő hullámhosszak.

A magyar akvakertész oldalon és az akvaristán is érdemes utánaolvasni a témának és az elért eredményeknek.

2012. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6000-6500k -esek amiket néztem
2012. márc. 7. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Most linkeltem egy kérdezőnek, lehet, hogy te is hasznát veszed:

[link]

Nézd át, hátha hasznos.

2012. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg ez jó:

[link]

2012. márc. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt a legbrutálabb:

[link]

De én nem hiszem, hogy ez egy 30-40 wattos energiatakarékos izzónál jobban világít.

2012. márc. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!