Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50literes akváriumhoz elég e...

Horvistvan kérdése:

50literes akváriumhoz elég e egy 200 liter/órás külső szűrő?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez márkától is függ... De a szűrőnek 6X olyan erősnek kell lenni-e mint az akvárium térfogata(50*6=300liter/h durván) Nekem 80 literes van és azt mondták hogy fan2 őt vegyem meg de szerintem elég lett volna a fan1 is ezt nagyon le kell venni alara hogy ne sodorja el a halakat de még így is... Amugy nagyon jó szűrő nem bántam meg hogy megvettem:D De te látod igazán hogy elég-e vagy nagyobb kell
2012. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a vizet óránként négyszer szűri át ha nem pakolod teli hallal akkor sztem elég. de ha rákeresel a neten biztos van róla valami.
2012. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem nem ártana egy erősebb. Persze a gyártótól is sok függ. Egy olcsó kínai 200 liter per órás cucc közel sem fog kielégítő teljesítményt nyújtani.
2012. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok függ a szűrő térfogattól is. Nem csak azon múlik hogy mennyi víz áramlik hanem hogy magában a szűrőközegben mennyi baktérium tud megtapadni. A mechanikai szűrést maga a szűrő közeg végzi. Ez lehet szivacs, kerámia , valamiféle kőzet, de aktív szén is. A biológiai szűrést, azaz lebontást viszont már a hasznos baktériumok okozzák. Ezek megtelepednek a szűrőben. Adott esetben, ha a halaid jobban szeretnék a lassabb vízáramot akkor mindenképp jó választás. ( feltéve ha társul hozzá megfelelő méretű szűrőközeg ) Külső szűrők esetében ezzel nem szokott gond lenni.
2012. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elég... általában a gyártók ezt az adatot töltés nélküli teljesítményre szokták megadni... sokat elvesz a szűrőszivacs ebből. Én az enyémet lemértem, fogtam egy mérőedényt, és mértem az időt, mennyi ideig telik meg az 1 liter... messze volt a dobozon feltüntetett értéktől.
2012. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Külső szűrőnek tökéletes. Csak vegyél belsőnek még egy 300 liter/órásat, szuper kis akvárium lesz belőle.
2012. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem a 45 literebe volt olyan, hogy 250 l/órás szuvattyúval csináltam kis házi barkács külső szűrőt. Sőt most éppen a 37 literesbe van ugyanaz, de mindkettőbe volt egy fan-1-es belső szűrő pluszban és ennek így nem nagy a sodrása.


Egyszer 45 literbe beraktam egy 600 l/órás külsőt, Atman AT-3335 fajtát, úgy, hogy ráhúztam egy szivacsot a beszívó ágára és RC garnélákkal volt tele az akvárium. Itt nem volt mellette semmilyen belső szűrő, ez így elég nagy sodrást csinált önmagában is, de még a HM növény, ami elég apró szálas, nem repült ki a talajból. A garnélákat ahogy elnéztem jól bírták a sordást. Ez dúsan tele volt növényekkel, azért kellett bele erős szűrés, meg azért is, mert ilyen szűrőm volt itthon :) Igaz, hogy ezt 100 literes akváriumhoz vettük, de önmagában egy 50-70 literhez ideális. 100 literhez már csak úgy, hogy ha van egy belső is mellette. Én így láttam.

2012. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van még benne egy Sera 370 l/h belső szűrő.
2012. márc. 10. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!