Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki meg tudja nekem mondani...

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy ez milyen sügér? Fiú vagy lány? Hogy kell tartani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 18:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2012. márc. 12. 18:31
 2/16 A kérdező kommentje:
2012. márc. 12. 18:32
 3/16 A kérdező kommentje:
A képen lehet hogy nem látszik rendesen sárga színű és barna csíkok vannak az oldalán
2012. márc. 12. 18:33
 4/16 Várhelyi Peti válasza:
Szerintem kaméleonsügér...
2012. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
KÖSZI:)ÉS LÁNY,MERT SZERINTEM AZ?
2012. márc. 12. 19:57
 6/16 Frontosa ***** válasza:

A képet nem tudom megnyitni, de egyetlen sárga színű, barna csíkos sügeres ismerek és az a Kaméleonsügér-P.Crabro, bár ez csak a nőstényekre és a fiatal hímekre igaz. A hímek sötétebbek, ahogy nőnek úgy egyre feketébbek, a nőstények megmaradnak ,,darázsszínűnek". Úgyhogy könnyű őket megkülönböztetni. 200 litertől már tarthatóak.

Üdv,

2012. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 YourDestiny ***** válasza:

Szia, ez egy hím Lombard sügér, ez szinte teljesen biztos!


Gondolom a sügérek tartásáról tudsz ezt-azt. Rengeteg kő és dekoráció kell az akváriumba.


[link]


Egy kis információ:


Latin név: (Maylandia lombardoi, Pseudotropheus lombardoi)


Méret: 13 cm

Táplálkozás: Mindenevő

Medence: Min. 300 literes

Ajánlott hőmérséklet: 23-28 °C

Ajánlott pH érték: 7.6-8.6

Ajánlott vízkeménység: 10-12 nk°


Ismertető

A legtöbb ”mbuna” sügérrel ellentétben a lombard sügérek esetében a fejlődésük során a hímek színe vált át sárgára, a nőstények alapszíne pedig világoskék marad. Agresszív természetű, gyakran a saját nőstényét is addig üldözi, amíg az el nem pusztul. Tartása kezdők számára nem ajánlott.

2012. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D agresszívnak nem lehet mondani nagyon jól elvan a többi hallal

Akitől kaptam ott guppik is voltak mellette azokat se bántotta

2012. márc. 13. 14:54
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Sügért csak sügérrel tartunk, és azt sem akármilyen sügérrel. Előre szólok, hogy minden idő kérdése. Lehet, hogy néhány hét, de lehet, hogy egy-két hónap amíg megszokja az új helyet. Ezek a halak területvédők. Ezután elkezdődik a mészárlás. A guppikból eledel lesz, a nagyobb halakra pedig lassú halál vár. Nem kell hinned nekem, hamarosan tapasztalni fogod. ÉN SZÓLTAM!
2012. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
Sok-sok éve sügerezek. Ha helyesen akarsz cselekedni és nem állatkínzás okozója lenni, akkor elajándékozod ezt a halat a lehető leghamarább.
2012. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!