Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez fonalas alga? A kép a...

Oliver777 kérdése:

Ez fonalas alga? A kép a leírásban. Ill. az akvárium falán is vannak szürkés, barnás foltok, ezek algák, ha igen milyen? Kép szintén lentebb. A fonalas alga tényleg a kiegyensúlyozott akváriumban fejlődnek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2012. márc. 15. 01:11
1 2
 11/11 anonim válasza:
Épp most akartam új kérdést feltenni de látom a képeket és nekem is ilyen alga (is) van. Az akki új még nincsenek halak, kb 3 héttel az indulás után barnás foltok jelentek meg a háttér felső részén és a növényeken, és sok helyen hússzú nagyon gyorsan növő sötétbarna szálak nőnek ki belőlük. Ezeket összeszedtem, a vízből kivéve fekete tankonyszerű masszának látszik, de a barna foltok terjednek. Nem tudom mi lehet ez, de mivel terjed nem hinném hogy normális. Most már úgy tűnik az első halaim algaevő harcsák lesznek :) . Az akki 180l, a szűrés 600l/h, 1l kerámiagyűrű + 5l quartzite glass + 1l siporax, a medencében viszont rossz volt az áramlás, talán ez volt az oka mindennek, ezen már javítottam. Az alga úgy tűnik a világosabb helyeket szereti, a világítást is mától visszaveszem. Egyébként a világítás ugyan spéci, de nem erős szerintem, (~400db 5050smd led, elvileg kb 90watt, a fogyasztásmérő szerint viszont 32) Szóval kíváncsi vagyok azóta a kérdezőnek sikerült-e eltüntetnie ezt az algát, és ha igen, hogyan?
2012. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!